Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę powinienem kupić?

30 Kwi 2006 18:00 2851 9
  • Poziom 10  
    Witam ja właśnie żegnam Polara PWA 1000 po 5 latach użytkowania i nie żałuję bo to był koszmar też spadał pasek oczywiście:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/polar-pwa100...e-spadajacym-paskiem-napedowym-ytt498048.html

PAROL masz rację pomogło wysunięcie silnika (fachowiec miał 10 min roboty) symbol paska też się zgadza ale są zastępcze nawet trzy razy tańsze. Ja swój kupiłam w hurtowni z artykułami rolniczymi tyle tylko że była twarda i mało elastyczna guma ale jakoś się naciągnął i działała super do mometu jak nie zaczęło coś w środku tłuc. Najpierw tylko przy wirowaniu potem to już cały czas. Tak w ciągu niecałego roku pralka się rozsypała nawet nie mam ochoty wzywać fachowca bo to pewnie bęben albo łożyska bo coś jeszcze trze w środku. Więc szukam nowej a tą wywalę i pozostaje mi nie popełnić drugi raz takiego błędu w wyborze. Powodzenia
    Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

• Specjalista AGD
    Navi2 napisał:
    Więc szukam nowej a tą wywalę i pozostaje mi nie popełnić drugi raz takiego błędu w wyborze. Powodzenia

A masz już coś na oku? :D
  • Specjalista AGD
    Navi2 napisał:
    Więc szukam nowej a tą wywalę

I jak masz miejsce, to szukaj tej ładowanej "normalnie".
  • Specjalista AGD
    zayzayer napisał:
    Navi2 napisał:
    Więc szukam nowej a tą wywalę

I jak masz miejsce, to szukaj tej ładowanej "normalnie".

czyli od frontu:arrow:też tak uważam
  • Poziom 10  
    Mam małą łazienkę więc muszę brać pod uwagę wymiary najlepiej do 43 cm no i cena do 1500 max mam coś na oku ale wybór trudny i brak wiedzy i doświadczenia Candy CS2 125; Amica PC 4512B425; Whirpool AWG 875E Ale wybór trudny i pytanie pozostaje jaką pralkę wybrać?
  • Specjalista AGD
    Navi2 napisał:
    Candy CS2 125; Amica PC 4512B425; Whirpool AWG ?

Zimno, zimno, zimno :D
  • Poziom 14  
    jak najbardziej jeżeli pralnia na takie rozwiązanie pozwala absolutnie zalecany wybór pralki ładowanej od przodu
    A z tymi brandtami i innymi brandtto podobnymi wynalazkami to rzeczywiście koszmar może i pasek da się ustawić ale apropo reszty to jest koszmar częste wycieki, i od czasu do czasu deformują się bebny ostatnio miałem taki przypadek że nadawał by się do archiwum X bęben sie wgiął do środka (przypuszczalnie na skutek naprężeń)

A co do spadającego paska to trzeba założyć pasek właściwy i po obserwować jak się zachowuje obracając powoli bębnem i spoglądając na koło pasowe pasek ma się na nim równo nakładać z małymi odchyłkami 2-3mm jeżeli i środek paska ma pokrywać się ze srodkiem koła pasowego.
    Jeżeli wszystko wygląda wporządku należy obserwować pasek podczas wirowania (z bezpiecznej odległości)

:D™ Powodzenia

Dodano po 3 [minuty]:

jak najbardziej jeżeli pralnia na takie rozwiązanie pozwala absolutnie zalecany wybór pralki ładowanej od przodu
    A z tymi brandtami i innymi brandtto podobnymi wynalazkami to rzeczywiście koszmar może i pasek da się ustawić ale apropo reszty to jest koszmar częste wycieki, i od czasu do czasu deformują się bebny ostatnio miałem taki przypadek że nadawał by się do archiwum X bęben sie wgiął do środka (przypuszczalnie na skutek naprężeń)

A co do spadającego paska to trzeba założyć pasek właściwy i po obserwować jak się zachowuje obracając powoli bębnem i spoglądając na koło pasowe pasek ma się na nim równo nakładać z małymi odchyłkami 2-3mm jeżeli i środek paska ma pokrywać się ze srodkiem koła pasowego.
    Jeżeli wszystko wygląda wporządku należy obserwować pasek podczas wirowania (z bezpiecznej odległości)

:D™ Powodzenia
  • Poziom 10  
    AEG 1246EL odpada nie spełnia wymiarów jest AEG produkuje pralki od 45 cm
    A jeśli chodzi o PWA 1000 to ciekawa jestem czy ta pralka chodzi ci cicho bo moja to od samego początku hałasowała Przed każdym praniem musiałam ją regulować i poziomować Ale życzę ci jak najlepiej.
  • Specjalista AGD
    Whirpool AWG 875E>>Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr