Witam.
Od razu napiszę że jestem laikiem w kwesti usterek telewizorów ale posiadam wyżej wymieniony telewizor a mam z nim kilka problemów.
Oddałem go do naprawy ale gościu stwierdził że stało się najgorsze i że padł kineskop. Jak wiadomo poziom niektórych "fachowców" nie jest zbyt wysoki więc postanowiłem zapytać na tym forum
Żeby łatwiej było zdiagnozować co jest z nim nie tak opiszę jakie są usterki.
Otóż:
1. od około roku telewizor długo się włącza po przejściu z trybu StandBy (około13-14 sekund);
2. czasami po włączeniu jest tylko fonia (brak wizji);
3. kilkutrotnie przy próbie włączenia z trybu StandBy dioda LED na panelu miga na pomarańczowo (jest to związane z kodem błędu lecz nigdy nie liczyłem ile razy miga
);
4. i naważniejsze! Obraz jest bardzo jaskrawy (np. twarze ludzi są pomarańczowe, a jasne elementy świecą się mocną łuną - najbardziej biel i żółć).
Czytając wiele postów na tym forum przypuszczam że mogą być do wymiany kondensatory lub trafopowielacz lecz jak pisałem jestem totalnym laikiem i chciałem się upewnić czy ja mam rację czy pseudo-fachowiec.
Z góry pięknie dziękuję za każdą odpowiedź i przepraszam za długi post ale chciałem być szczególowy
Od razu napiszę że jestem laikiem w kwesti usterek telewizorów ale posiadam wyżej wymieniony telewizor a mam z nim kilka problemów.
Oddałem go do naprawy ale gościu stwierdził że stało się najgorsze i że padł kineskop. Jak wiadomo poziom niektórych "fachowców" nie jest zbyt wysoki więc postanowiłem zapytać na tym forum
Żeby łatwiej było zdiagnozować co jest z nim nie tak opiszę jakie są usterki.
Otóż:
1. od około roku telewizor długo się włącza po przejściu z trybu StandBy (około13-14 sekund);
2. czasami po włączeniu jest tylko fonia (brak wizji);
3. kilkutrotnie przy próbie włączenia z trybu StandBy dioda LED na panelu miga na pomarańczowo (jest to związane z kodem błędu lecz nigdy nie liczyłem ile razy miga
4. i naważniejsze! Obraz jest bardzo jaskrawy (np. twarze ludzi są pomarańczowe, a jasne elementy świecą się mocną łuną - najbardziej biel i żółć).
Czytając wiele postów na tym forum przypuszczam że mogą być do wymiany kondensatory lub trafopowielacz lecz jak pisałem jestem totalnym laikiem i chciałem się upewnić czy ja mam rację czy pseudo-fachowiec.
Z góry pięknie dziękuję za każdą odpowiedź i przepraszam za długi post ale chciałem być szczególowy