Mam problem.
Wydaje mi się że PRAWIE wiem o co chodzi, ale PRAWIE robi wielką różnicę
Kompiluję Program i wyskakuje mi błąd OUT OFF INTERNAL MEMORY jeśli dobrze myślę to oznacza to poza zakresem wewnętrznej pamięci RAM.
I w tym sęk.
Jeśli dobrze kombinuję to ram powinien być zajmowany tylko przez zmienne??? A jeśli tak, to dla czego przy ilości zmiennych 30 Bjatów wyskakuje mi ten błąd jeśli procek RAM'u ma aż 256B??? no chyba że coś kręcę.
Procek AT89C51RD2 - z noty katalogowej - 256 Bytes internal RAM
jedna tablica (8) as Byte - (8B)
jedna tablica (2) as Byte - (2B)
2 zmienne SINGLE - (8B)
1 zmienna INTEGER - (2B)
8 zmiennych typu BYTE - (8B)
8 zmiennych typu BIT - (1B)
SUMA -29 Bajtów - daje się skompilować jak coś dodam to się wywala.
Co źle robię lub czemu źle myślę, a może to BASCOM coś chrzani????
PROSZĘ O POMOC
Wydaje mi się że PRAWIE wiem o co chodzi, ale PRAWIE robi wielką różnicę
Kompiluję Program i wyskakuje mi błąd OUT OFF INTERNAL MEMORY jeśli dobrze myślę to oznacza to poza zakresem wewnętrznej pamięci RAM.
I w tym sęk.
Jeśli dobrze kombinuję to ram powinien być zajmowany tylko przez zmienne??? A jeśli tak, to dla czego przy ilości zmiennych 30 Bjatów wyskakuje mi ten błąd jeśli procek RAM'u ma aż 256B??? no chyba że coś kręcę.
Procek AT89C51RD2 - z noty katalogowej - 256 Bytes internal RAM
jedna tablica (8) as Byte - (8B)
jedna tablica (2) as Byte - (2B)
2 zmienne SINGLE - (8B)
1 zmienna INTEGER - (2B)
8 zmiennych typu BYTE - (8B)
8 zmiennych typu BIT - (1B)
SUMA -29 Bajtów - daje się skompilować jak coś dodam to się wywala.
Co źle robię lub czemu źle myślę, a może to BASCOM coś chrzani????
PROSZĘ O POMOC