Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 930c wycieka tusz? Czy to tusz jest wadliwy?

07 Maj 2006 01:44 4873 11
  • #1 07 Maj 2006 01:44
    241791
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 07 Maj 2006 02:47
    kysn
    Poziom 18  

JA MAM HP 1315 i też tak mam i to jest normalne
    nochybaże toner jest rzeładowany

0
  • #3 07 Maj 2006 11:05
    bozio
    Poziom 22  

Witam, z kartiga nie powinno nic kapać. Wyjmij kartrige postaw go na np. zakrętce od słoika i zobacz czy kapie jeśli tak to oznacza że kartrige ma za dużo tuszu lub jest nie wyrównane ciśnienie. Musisz go zostawić do takiego momentu aż przesanie kapać, zwykle zaraz po napełnieniu jest to niedłużej niż godzinkę. Jeśli kapanie nie ustanie tzn. że kartrge jest uszkodzony - drukraka małoprawdopodobne.

POZDRAWIAM.

0
  • #4 07 Maj 2006 14:16
    241791
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 07 Maj 2006 15:02
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

to normalna rzecz , że na tym filcu jest tusz ponieważ ma taka funkcję zeby wchłaniał nadmiar zebranego z głowicy tuszu .

0
  • #6 07 Maj 2006 17:00
    241791
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Maj 2006 20:57
    pira
    Poziom 2  

Z tego co zauwazyłem - cytując kolege wyżej, apropo filcu - to jest jego zadanie zeby wchłaniał nadmiar zebranego z głowicy tuszu.
    Co do twojego pytania - to jest normalne w regenerowanych - nawet z wyrownanym cisnieniem - - zauzazyłem ze zbiera sie wiecej tuszu na filcu --- regenerowany to nie jest jednak orginal.
    Jak rowniez wazne jest w jaki sposób był on regenerowany, ktory juz raz oraz jakim tuszem.

0
  • #8 07 Maj 2006 21:10
    gosp
    Spec od drukarek

Witam.
    Możesz posiadając odpowiedni uchwyt i strzykawkę odciągnąć z 2ml tuszu powodując tym samym powstanie podciśnienia w zbiorniku i przyhamowania ilości wyciekanego tuszu,czynność tą można powtórzyć,
    a ilość odciąganego tuszu należy dobierać empirycznie. Odciągnięty tusz można użyć przy ponownym napełnianiu.
    Sprawdź czy otwór przez który wlewany był tusz jest szczelny,

0
  • #9 07 Maj 2006 22:32
    Syriusz74
    Poziom 23  

Z tego co przeczytałem wynika że jedynym problemem jest nadmierne skapywanie tuszu do stacji serwisowej.Szczerze powiem że nigdy się nie przyglądałem ile tego tuszu skapuje po każdym drukowaniu,ale jeżeli skapuje go za dużo to jest to wina kartridza lub zbyt rzadkiego tuszu.Rozumiem że zapłaciłeś i teraz troche ci żal tych straconych kropel-dlatego radze abyś następnym razem sam spróbował napełnić kartridż-nie jest to trudne a koszt w przeliczeniu na 1 pojemnik to 4zł.
    Niedoczytałem się jakichkolwik problemów z drukowaniem więc drukarka jest OK -więc możesz spokojnie drukować i nie przejmuj się drobiazgami.
    Pozdrawiam

0
  • #10 08 Maj 2006 13:03
    wladek83
    Poziom 32  

Panowie, o czym wy dywagujecie ?. Wystarczy poobserwować pracę drukarki przy zdjętej obudowie i stanie się jasne, że TAK MA BYĆ . Przed każdym drukowaniem drukarka najpierw rozpoczyna proces czyszczenia głowicy i dysz . Kilka razy w stacji serwisowej przesówa się wózek czyszcząc powierzchnie głowic ze starego tuszu , kilka razy następuje "wyrzucenie" tuszu przez dysze na ten pampers . Tak samo jest gdy uruchomiony zostanie program czyszczenia głowic . Po setkach takich "czyszczeń", zamierzonych czy nie, rośnie góra z wyrzuconego tuszu tworząc kopczyk . Tak ma być !

Pzdr.

0
  • #11 08 Maj 2006 17:28
    241791
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 11 Maj 2006 11:06
    pawelts1
    Poziom 11  

A ja mam taki kombajn officejet g55 i tam tusz po drukowaniu nie kapie lecz leci ciurkiem juz nawet na biurko, zły kardrige to nie mozliwe czyzby oryginaly byly lipne a pozatym to juz kturys z kolei cardrige sobie wyciekl moze wydrukowalem ze 100 stron. Chyba wyrzuce to ustrojstwo.

0