logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 1600 simlock. Ciągle jest blokada. Jak się jej pozbyć?

choras 10 Maj 2006 13:02 5754 20
  • #1 2611432
    choras
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    wiem ze ten temat byl poruszany ale nadal niemoge sobie poradzic, prubowalem sciagnac kodem ale telefon jest juz zablokowane wiec. prubowalem sciagnac tornadem i wszystko tak jakby boło OK ale po włozeniu innej karty sim nadal jest blokada.

    to info telefonu:


    MCU Sw: V 3.42 22-09-05 RH-64 (c) NMP N1600
    PPM Sw: V 3.42 22-09-05 RH-64 (c) NMP N1600 EA
    Prd.Cd: 0529610
    Bpr.Cd: 0520754
    Pro.Sn: PGJ877023
    HW : 0502
    PCI :
    UEM : 1314
    UPP : 8705
    RFIC : 0500
    DSP : P05w06.v20
    LCD : SEID:S31va0
    IMEI : 35xxxx-00-65xxxx-5
    SLconf: 260-02-00000000000
    SLprof: 800000000000000-2
    SLvar : 00003579460065932200
    SLaux : 00023933
    Provider: ERA GSM ;Poland
    #pw+ 416 427 135 406 230 +1#
    #pw+ 425 537 644 347 744 +2#
    #pw+ 057 143 571 523 751 +3#
    #pw+ 893 091 217 152 704 +4#
    #pw+ 493 047 015 102 456 +5#
    #pw+ 129 804 540 750 416 +6#
    #pw+ 382 396 205 045 603 +7#
  • #2 2611455
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Zaniż soft i będzie po problemie, wgraj jej fulla tylko wcześniej zgraj sobie uem i PMa na wszelki wypadek. Na niższej wersji smok zejdzie od razu.
    pozdr
  • #3 2611462
    chillouty
    Poziom 22  
    Posty: 417
    Pomógł: 67
    Ocena: 10
    sprobuj recznie wpisac kod,
  • #4 2611566
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    wpisz kod co ci tornado wyliczyło ja wczoraj tak robiłem
  • #5 2611586
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Moze byc problem z praca po "taniosci" z tornado, mialem sztuki z wersja 4.04 softu, unlok tylko MT-Boxem. Od "Strzała". Tornado pokazywało ze simlok schodzi, a przy "Info" simlok wracał jak Zorro. Jak idzie kodem nie wiem, bo prawie mowiac nie sprobowalem za pierwszym razem zrobic kodem, zalozywszy simlok MT-Boxem orginalny z tej samej instalki phoenixa, z rozszerzeniem *.sim, zczytalem kody tornadem i simlok zszedl kodem. Ale to juz wtornie. Dorwe sztuke to dopisze. Ktorys z kolegow sygnalizowal ze jemu na 4.04 kody nie wchodziły. Jak jest nie przekonalem sie bo pospieszylem sie z kablem.
  • #7 2611734
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Sprzeczał bym sie czy to dobry sposob, moze przy nowych telefonach, wtedy jest bez ryzyka utraty danych klijenta, a tak klijenci przyzwyczajaja sie do swoich ustawien, tapet, dzwonkow, ksiazki telefonicznej, smsow, moze nie w przypadku 1600, ale nie jest to rozwiazanie na dluzsza mete. Flash na nizsza wersje zeby zrobic unlok.
    U mnie za flash sie placi wiecej niz za simlok, wiec po co mam komus stawiac nowy file system w telefonie w cenie simloka. Wole zrobic unlok MT-Boxem.
  • #8 2611777
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Słuchaj masz mt boxa to OK ja go nie mam jak i wielu innych, a nie będę przecież kupował mt boxa aby locki robić z 1600 ;)
    pozdr
  • #9 2612191
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    jak juz pisałem wczoraj robiłem z softem 4.04 ani jaf a ni tornado nie dało rady
    ale cos mnie podkusiło zeby wpisac kod z tornada i sukces takze wersja 4.04 jest ok tylko pierwszy kod z tornada
    a tak po tym wszystkim jeszcze raz zrobiłem info i tornado pokazało ze simlok siedzi a jego nie ma hehehe
  • #10 2612211
    BudzewoHB
    Poziom 19  
    Posty: 428
    Pomógł: 24
    Ocena: 7
    SIEMANO moze ja sie przydam ... :P
    juz raz pisalem o tym na forum wiec wystarczylo by poszukac, ale dla tych ktorym sie nie chce ... zanizcie wersje do 3.06 i powinno smigac :)
    nie trzeba kupowac mt boxa ... tornado tez sobie poradzi :P pozdro w razie pytan gg: 2107298
  • #11 2612228
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    "jak juz pisałem wczoraj robiłem z softem 4.04 ani jaf a ni tornado nie dało rady
    ale cos mnie podkusiło zeby wpisac kod z tornada i sukces takze wersja 4.04 jest ok tylko pierwszy kod z tornada
    a tak po tym wszystkim jeszcze raz zrobiłem info i tornado pokazało ze simlok siedzi a jego nie ma hehehe"



    Hahaha, po zdjeciu kodem simloka, po "Info" na tornadzie, zawsze pokaze Ci program info jak z blokada ale czysto informacyjnie, tak zebys wiedzial na co blokada byla zalozona, kod nie resetuje tych danych, inaczej wyglada sprawa z uzyciem "init simlock".

    Tak ze ok, jak widac 4.04 zchodzi kodem z info w tornadzie - 1 kod, i to najwazniejsze. W temacie. Ale zablokowany licznik bledow to juz temat dla MT-Boxa, zadkie przypadki ale mozna klijenta wiecej policzyc, tylko komu sie to chce sprawdzic przed zdjeciem simloka czy licznik bledow wyczerpany.

    Widac staruszek sarassoft sobie jeszcze jakos radzi, niestety ma dojsc duzo nowych modeli na rynek, a tu supportu brak.

    Oczywiscie ze nie trzeba kupowac mt-boxa. Na dzis to jest moze i zbedny luksus, ale jezeli chodzi o nokie to wszystko sie szybko zwraca, przynajmniej u mnie. Zwrot tornado to kiedys mialem w niecaly tydzien, tylko na klijentach, nie liczac swoich telefonow z polki. Bazuje jednak glownie na serwisie , nie komisie.
  • #12 2612526
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    Masz racje "stokłosy" zasugerowałem sie tym ze zawsze robie init simlok i wtedy jest test equipment
    Ale fakt jest jeden tornado smiga 4.04 :)
  • #13 2613355
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Na pewno, ja dostalem sztuke z zablokowanym licznikiem kodow, unlok, relock mt-boxem, i zczytany kod zadzialal z tornado. Jak w pierwszym moim poscie w tym temacie. Szkoda ze Saras nie w kazdym boxie a raczej licencjobiorcy montowali gniazda sim, bylo by najprosciej przedluzyc zycie dla mnie najlepszego do dzis uniwersalnego interfejsu poprzez smart-card np z algorytmem szlumbergera. A tak i cena boxow nizsza, i kulejacy support.

    Ale z zachodnich sieci mozna dostac i takie blokadki, kodem tez pojda ale wiecej gimnastyki kciuka pewnie z "+7" info z mt-boxa, dlatego ja przynajmniej wole po kabelku i boxie niz kodem:

    Phone is in: Normal mode
    Model: RH-59 ( RH-59)
    V 4.42/18-01-05/RH-59 (c) NMP/2600
    Production serial number KKJ899810
    Product code 0524988
    Module code
    Basic production code 0516191
    Flash code
    Order number
    Product specific data
    Long production SN
    MCU SW V 4.42/18-01-05/RH-59/(c) NMP/2600
    HW 0672
    PCI
    UEM 1092
    UPP 4609
    RFIC 0300
    DSP TB1.11
    LCD s6b33a0
    PPM V 4.42/18-01-05/RH-59/(c) NMP/2600/AD
    ADSP SW p-V 4.42\n18-01-05\nRH-59\n(c) NMP\n2600\nad_4
    IMEI: xxxxxxxxxxxxxxx

    Downloaded news update from GriffinTeam.
    Switching to Online news tab
    V 4.42/18-01-05/RH-59 (c) NMP/2600
    IMEI: xxxxxxxxxxxxxxx
    ProfileBits: 2620200000000000
    Operator: 0000000000000002
    Closed on GID1: 26202F
    Closed on GID1: F1
    Closed on GID1: F10F
    Closed on GID1: F19F
    Closed on GID1: F10F
    Closed on GID1: F2
    Closed on GID1: F40F
    Closed on GID1: F49F
    Closed on GID1: F1
    Closed on GID1: F75F
    Closed on GID1: F84F
    Closed on GID1: F2
    Closed on GID1: F4
    Closed on GID1: F51F
    Closed on GID1: F54F
    Closed on GID1: F2
    Closed on GID1: F3
    Closed on GID1: F56F
    Closed on GID1: F89F
    Closed on GID1: F3
    Closed on GID1: F15F
    Closed on GID1: F19F
    Closed on GID1: F3
    Closed on GID1: F30F
    Closed on GID1: F39F
    Closed on GID1: F4
    Closed on GID1: F21F
    Closed on GID1: F29F
    Closed on GID1: F4
    Closed on GID1: F35F
    Closed on GID1: F39F
    Closed on GID1: F4
    Closed on GID1: F45F
    Closed on GID1: F49F
    Closed on GID1: F4
    Closed on GID1: F56F
    Closed on GID1: F59F
    Closed on GID1: F4
    Closed on GID1: F80F
    Closed on GID1: F84F
  • #14 2618096
    choras
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    tak ale ja mam tornado i niemam softu do 1600 gdzie to mozna sciagnac
  • #16 2628378
    choras
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    ok.. wrzucilem 4.04, 3.06 .. za kazdym razem jak wpisze kod jest not allowed, ten telefon jest nienormalny :cry:
  • #17 2630248
    telekomuna
    Poziom 29  
    Posty: 1034
    Pomógł: 144
    Ocena: 9
    mozliwe ze ma zablokowany licznik bledow, to tez sie zdarza.
  • #18 2630634
    choras
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    a jezeli tak to co z tym zrobic ??
  • #19 2630769
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Np unlok po kablu mt-boxem, lub jafem, jafa nie mam ale tez powinien robic.
    Mt-Box w 100 procentach.
  • #20 2631070
    choras
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Ocena: 2
    a gdzie i za ile mozna taki nabyc
  • #21 2631092
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Musisz poszukac na forum, byl chyba temat co gdzie kupic, ja polecam www.gsm-sklep.pl masz u nich wsparcie po zakupie, poza tym to nie tylko resseler ale takze dystrybutor regionalny to raz, a dwa producent urzadzen tez. Wybralbym nie jafa a mt-boxa z griffin team, ale to juz kwestja gustu a o gustach sie nie dyskutuje. W razie jakichkolwiek problemow masz u nich po zakupie support co do sprzedanych urzadzen.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy zdjęcia blokady SIM-lock w telefonie Nokia 1600. Użytkownik próbował użyć kodów generowanych przez program Tornado, jednak po włożeniu innej karty SIM blokada nadal występuje. W dyskusji sugerowano kilka rozwiązań: obniżenie wersji oprogramowania (softu) do 3.06 lub 4.04, co ułatwia zdjęcie blokady; ręczne wpisanie kodu z Tornado, które w niektórych przypadkach działa pomimo wyświetlania informacji o blokadzie w programie; użycie profesjonalnych narzędzi serwisowych, takich jak MT-Box lub JAF, które pozwalają na odblokowanie telefonu po kablu, zwłaszcza gdy licznik błędów kodu jest zablokowany i uniemożliwia odblokowanie kodem. Flashowanie niższej wersji softu jest skuteczne, ale wiąże się z ryzykiem utraty danych i kosztami, dlatego preferowane jest użycie boxów serwisowych. Wskazano również źródła oprogramowania do Nokia 1600 oraz sklepy oferujące sprzęt serwisowy. Wersja softu ma kluczowe znaczenie dla skuteczności odblokowania, a w przypadku problemów z kodami zalecane jest użycie MT-Boxa.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA