Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zamykaniem systemu WXP.

hutnik 14 May 2006 05:47 1284 7
    hutnik
    Level 19  
    Po zainstalowaniu systemu operacyjnego , sterowników komp wyłacza się z polecenia zamknij system i jest o.k.
    W momencie podłączenia internetu ,w tym przypadku na modemie kablowym Chello tutaj połączony jest kablem do karty sieciowej, nie mozna normalnie zamknąc systemu tylko pomaga wyłączenie przyciskiem na obudowie komputera.
    Ten sam problem wystąpił na innym nowym kompie co robić ? proszę o pomoc.
    jannaszek
    Level 39  
    nie chodzi tu przypadkiem o power maganement
    -wyłącz walke on lan w biosie?
    piotr_zelek
    Level 11  
    Raczej trzyma cie nie ustawienie biosu, ale jakis program siedzacy w trayu systemowym.

Kiedys mialem taki problem z OpenOffice - jak mialem uruchomione szybkie uruchamianie, to kupa system stał .

Zrob probe, odlacz internet , uruchom kompa i sprawdz czy sie wylacza, jak tak, to istotnie sprawa internetu - a raczej programiku zwiazanego z internetem a danym przez operatora :-)
    hutnik
    Level 19  
    Płyta główna to ASRock 775DUAL-880PRO PT880PRO ATX niewiem czy faktycznie bios jest ustawiony o.k. niemam żadnego opisu , piszę tak o internecie ponieważ do momentu podłączenia przewodu do sieciówki wszystko jest o.k. potem już lipa nie można zamknąć systemu z polecenia zamknij system ani również uruchom ponownie tylko power na obudowie i to musi być podtrzymany 15 sekund .jak na procesor Pentium 3 Ghz mam wrażenie że jest wolny .
    Komp kupiony w sklepie bez systemu wgranego .
    Nie szkodzi żaden program dodatkowy bo go niema czysty system sterowniki, antywirus i to wszystko.
    Proszę o dalszą pomoc czy jedynym wyjsciem jest oddanie komputera do sklepu ?
    hutnik
    Level 19  
    Żadna porada nie przyniosła pozytywnych zmian ale za wszystkie ślicznie dziękuje to jest nienormalne komputer pojedzie do wyniany lub oddania temat uważam za zamknięty.
    jannaszek
    Level 39  
    włącz managera zadań i obejrz jakie procesy są uruchomione ,co absorbuje procesor,ba czy ten procesor idzie faktycznie na 3 Gh?,może fsb jest żle ustawione w biosie
    zobacz też na firewalla systemowego jakie usługi na portach mają błogosławieństwo działania i czy czasem nie masz włączonych automatycznych aktualizacji
    Dalej, to wklej loga z hjt.,sprawdż temperatury hardware itd..
    coś przecież można pokombinować
    -dziwne jest to trzymanie przycisku 15 sek.
    ma być 4 sek ,co trzeba ustawić w opcjach zasilania [bios]
    hutnik
    Level 19  
    Własnie to jest problem że niema takich ustawień w biosie jak 4 sekundy lub od razu wogóle ten bios jest dziwny większość ustawień jest auto a dokładnie to niewiem jak go inaczej ustawić ustawiałem już na default i nici zamykanie już nawet nie działa z odłączonym internetem może faktycznie to był tylko przypadek z tym modemem chello trudno ocenić usterkę jednoznacznie coś jest nie tak system trzy razy przeinstalowałem sterowniki grafiki też rózne nVidi i nici to samo żadnych konfliktów systemowych niema przynajmniej tak wynika z menadżera urządzeń .
    Natomiast start wyłącz komputer nie działa tzn wyświetla trwa zamykanie systemu i tak można sobie czekać niewiadomo jak długo szkoda pisać ja naprawdę już się poddaję .
    Nie na jednym zjadłem zęby ale ten naprawdę rozkłada na łopatki jestem naprawdę załamany .