Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja `96, wskaźnik paliwa i obrotomierz.

street 14 Maj 2006 19:34 3571 8
  • #1 14 Maj 2006 19:34
    street
    Poziom 10  

Witam, problem dotyczy skody felicji 96r. Nie działa w niej wskaźnik poziomu paliwa i obrotomierz. Od czego zacząć szukanie usterki? Może ktoś wie co w tych samochodach najczęściej pada że wskaźnik nie działa. Słyszałem ze to częsta przypadłość tego modelu. Jak najłatwiej sprawdzić poszczególne elementy mające wpływ na wskaźnik paliwa? Mam jutro wolny dzień i chciałbym to naprawić, więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 14 Maj 2006 20:11
    Jerzy100
    Poziom 22  

Sprawdź na tylnej części licznika kostki, zobacz czy nie ma zimnych lutów i sprawdź stabilizator czy podaje napięcie. To na początek.

Pozdrawiam.

0
  • #3 14 Maj 2006 20:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Maj 2006 20:16
    street
    Poziom 10  

Czy można w łatwy sposób wykluczyć czujnik w zbiorniku paliwa ?

PS. z zimnymi lutami poradze sobie. Coś tam sie bawiłem już przy lutowaniu :)

0
  • #5 14 Maj 2006 20:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Maj 2006 21:39
    Jerzy100
    Poziom 22  

elekrtit- podałem kilka możliwych uszkodzeń, sprawdzenie stabilizatora nie zaszkodzi (zimne luty) biorąc pod uwagę wiek auta oraz wyjęty cały licznik. A jeżeli będziemy zakładali, że pytający nie rozróżnia kostki od np. akumulatora to strata czasu jego i nasza na takim forum. Jak widać street ma jakieś pojęcie.

Pozdrawiam.

i bez urazy oczywiście :lol:

0
  • #7 14 Maj 2006 21:41
    street
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedzi, zostaje sprawa obrotomierza. Czy sygnał do niego idzie z cewki zapłonowej? Może ktoś wie gdzie znajde pinout zegarów?

1
  • #9 15 Maj 2006 20:15
    street
    Poziom 10  

Troche dziś obadałem zegary, ale nic nie udało sie zrobić. Po przelutowaniu zimnego lutu obrotomierz ożył, ale albo pokazuje 0 albo 4 tys innych wartości nie pokazuje, do tego wskazówka nie chce czasem opadać. Na przewodzie który wchodzi wchodzi do zegarów od czujnika paliwa, jest masa, samochód zatankowany do pełna, więc chyba masa powinna być, wskaźnik jednak nie drgnie.

0