Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicja `96, wskaźnik paliwa i obrotomierz.

14 May 2006 19:34 3985 8
 • Level 10  
  Witam, problem dotyczy skody felicji 96r. Nie działa w niej wskaźnik poziomu paliwa i obrotomierz. Od czego zacząć szukanie usterki? Może ktoś wie co w tych samochodach najczęściej pada że wskaźnik nie działa. Słyszałem ze to częsta przypadłość tego modelu. Jak najłatwiej sprawdzić poszczególne elementy mające wpływ na wskaźnik paliwa? Mam jutro wolny dzień i chciałbym to naprawić, więc proszę o pomoc.

  Pozdrawiam
 • Level 22  
  Sprawdź na tylnej części licznika kostki, zobacz czy nie ma zimnych lutów i sprawdź stabilizator czy podaje napięcie. To na początek.

  Pozdrawiam.
 • User removed account  
 • Level 10  
  Czy można w łatwy sposób wykluczyć czujnik w zbiorniku paliwa ?


  PS. z zimnymi lutami poradze sobie. Coś tam sie bawiłem już przy lutowaniu :)
 • User removed account  
 • Level 22  
  elekrtit- podałem kilka możliwych uszkodzeń, sprawdzenie stabilizatora nie zaszkodzi (zimne luty) biorąc pod uwagę wiek auta oraz wyjęty cały licznik. A jeżeli będziemy zakładali, że pytający nie rozróżnia kostki od np. akumulatora to strata czasu jego i nasza na takim forum. Jak widać street ma jakieś pojęcie.

  Pozdrawiam.

  i bez urazy oczywiście :lol:
 • Level 10  
  Dzięki za odpowiedzi, zostaje sprawa obrotomierza. Czy sygnał do niego idzie z cewki zapłonowej? Może ktoś wie gdzie znajde pinout zegarów?
 • Level 10  
  Troche dziś obadałem zegary, ale nic nie udało sie zrobić. Po przelutowaniu zimnego lutu obrotomierz ożył, ale albo pokazuje 0 albo 4 tys innych wartości nie pokazuje, do tego wskazówka nie chce czasem opadać. Na przewodzie który wchodzi wchodzi do zegarów od czujnika paliwa, jest masa, samochód zatankowany do pełna, więc chyba masa powinna być, wskaźnik jednak nie drgnie.