Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podkręcanie karty ati radeon shaphire 9550

16 Maj 2006 09:20 1751 5
  • Poziom 12  
    witam,nie jestem prof w temacie i dlatego wole zapytać,do jakich parametrów bezpiecznie można podkręcć kartę ati radeon shapire 9550?
    Wgrałem program ATITOOL i tam jest funkcja Max Memory-tutaj poszło nawet szybko,ale nie chciało zrobić save znalezionego max ustawienia tego parametru,a przy włączeniu Max Core (mialo to potrwać parę godzin),po 1,5 dnia zrezygnowałem ,ponieważ żadne parametry na suwaku nie zmieniały się.Jakie parametry (bezpieczne),można wstawić w parametrze-Core,a jakie w Memory?-nie chcę zakładać dodatkowego chlodzenia.
    Z góry dziękuje za pomoc
    Daniel
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    rdzen bez dodatkowego chlodzenia (domyslam sie ze masz maly radiatorek i wentylatorek w srodku) mozesz dac na 320mhz (ja w gigabyte na samym radiatorze tak jechalem po dodaniu wentylatorka dalem go na 420 bez vmoda) pamieci natomiast zalezy jakie masz tzn dokladnie jakie maja czasy jezeli sa to 5ns to duzo z nich nie wycisniesz moze ok 220 mhz (ddr 440) jezeli masz 4ki - 4ns na 250 powinny pojsc ale moga sie delitaknie pocic (ja u siebie puscilem pamieci 4ns na 270mhz (ddr 540) bez vmoda ale nakleilem miedziane radiatorki na nie). Odczytaj pamieci ostatnie cyferki beda to oznaczac, moze nawet bedziesz mial po - podane timingi. najlepiej w klej symbolike z pamieci na forumj albo na gogolach wpisz pewnie bedize wiadomo.
  • Poziom 12  
    na 5ns pamieciach masz 660 w dualu czyli 330 mhz jeszcze powiedz ze to bez vmoda na pamiec i ze nie ruszales cykli zapisu odczytu (parametry opoznien itp pamieci) bo az sie wierzyc nie chce.