logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dobór głośników do kolumn. PILNE!! Pomożecie??

Sojer8 18 Maj 2006 21:54 1169 3
REKLAMA
  • #1 2639564
    Sojer8
    Poziom 12  
    Posty: 83
    Ocena: 10
    Witam. otóż mam dexonki,estradowe. Tam są po 2 głośniki w każdej kolumnie po 150w 8ohm kazdy głośnik. Otóż dosłownie magnes sie odchylil i charczy bass. Chce to tanim kosztem wymienic. Jakie dobre tanie głośniki 12" polecacie, które godne były by uwagi
  • REKLAMA
  • #2 2639591
    djsuchy
    Poziom 20  
    Posty: 461
    Pomógł: 21
    Ocena: 6
    Witam. Prosimy o model kolumn :) a najlepiej link do nich i wszystkie parametry kolumn. Ogulnie najlepszym wyjściem by było kupienie orginalnych (tych samych) głosników co były wcześniej. Ewentualnie mozna samemu spróbowac naprawic głośnik :)

    pozdr
    djsuchy
  • REKLAMA
  • #3 2639977
    Sojer8
    Poziom 12  
    Posty: 83
    Ocena: 10
    2 x 12" głośnik + 2 x wysokotonowy piezo
    - moc 300 W rms / 500 W maks.
    - impedancja 4 ohm
    - skuteczność 93 dB / 1W, 1m
    - pasmo przenoszenia 40 - 20 000 Hz / ± 10 dB
    - wymiary 365 x 880 x 300 mm
    - masa 23,5 kg


    http://www.dexon.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=14
    podobne tylko moje to starszy model

    a tak wyglada sam glosnik
    http://www.dexon.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=437

    one naprawde nie sa takiej dobrej jakosci. Normalnie magnes odchodzi od tego kosza. To chyba nie jest normalne zachowanie glonika??
  • #4 2644946
    djsuchy
    Poziom 20  
    Posty: 461
    Pomógł: 21
    Ocena: 6
    W takim razie kup orginalny głosnik w dexonie i go tam wpakuj. I przy okazji wymiany tego nieskiego wymien tez piezo na np gdwt stx'a zobaczysz kolosalna róznice

    pozdrawiam
    djsuchy
REKLAMA