Witam !
Chciałbym zbudować 2 kolumny 2 drożne, do wydania mam około 200zl na jedną, napęd to 2x 400W. Ma to grać głośno i czysto.
1. Czy te estradówki STXa http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=373&vItemDB=itemdb to głośniki średniotonowe jeśli tak to jakie wysokotonówki do nich dać?
Dodam że Subwoofer już czeka na reszte tak więc niskie częstotliwości są już wypełnione. Może taka wysokotonówka ? http://www.dexon.pl/sklep/?d=produkt&id=817. Jak pasmo podzielić zwrotnicą?
2. Co myślicie o głośnikach "Beyma" ?
3. Może to prymitywne pytanie, ale jeśli mam głośnik średniotonowy załózmy 150W i wysokotonowy 50W to jak podzielić moc wzmacniacza 200W żeby każdy dostał tylko tyle ile powinien ?
Z góry dziękuję !
Chciałbym zbudować 2 kolumny 2 drożne, do wydania mam około 200zl na jedną, napęd to 2x 400W. Ma to grać głośno i czysto.
1. Czy te estradówki STXa http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=373&vItemDB=itemdb to głośniki średniotonowe jeśli tak to jakie wysokotonówki do nich dać?
Dodam że Subwoofer już czeka na reszte tak więc niskie częstotliwości są już wypełnione. Może taka wysokotonówka ? http://www.dexon.pl/sklep/?d=produkt&id=817. Jak pasmo podzielić zwrotnicą?
2. Co myślicie o głośnikach "Beyma" ?
3. Może to prymitywne pytanie, ale jeśli mam głośnik średniotonowy załózmy 150W i wysokotonowy 50W to jak podzielić moc wzmacniacza 200W żeby każdy dostał tylko tyle ile powinien ?
Z góry dziękuję !