Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyjścia alarmu do centrala...

senso 19 May 2006 15:46 843 1
Optex
    senso
    Level 20  
    Rodzice mają toyotke i alarm Challenger,pilot 3-kanałowy,kupiłem centralny zamek i założyliśmy z ojcem sami,bo w salonie wołali 1200PLN,mechanik 400PLN, bo trzeba było zdejmować drzwi ponieważ autko nie miało żadnych śladów inastalacji tzn. dziur pod kable w drzwiach,pochylone wzmocniwenia drzwi i bardzo mało miejsca na siłowniki,ale daliśmy radę w 9 godzin :P.Teraz mamka marudzi mi żeby podpiąć to pod pilota od alarmu,ma przewidziany do tego wolny jeden kanał.Jak pontowałem centralkę zamka i okablowanie natrafiłem w końcu na alarm,wcześniej nie mogłem go dorwać.Ale zero schematu,więc wziąłem się za mierzenie wyjść.Są trzy wolne wtyczki: 2x3pini i 1x2pin.Centralny ma wyzwalania 2xmasa czyli żeby zamknąć minus na jeden kabel,żeby otworzyć minus na drugi,tu problem.Z tego co pomierzyłem to tylko na jednym wyjściu alarmu pojawia się krótki impuls(-) do centrala w momencie aktywacji pilotem włącz/wyłącz.Pytania mam takie:
    1-czy to normalne że są takie alarmy z jednym wyjściem?.
    2-może szukać wyjść w kablach od alarmu? jest ich chyba 7-9 ale wg mnie raczej nie tam .
    3-jak już się okaże że ten alarm tak ma tzn jedno wyjście zmienne,to czy centralny TESOR /4 drzwi/ potrzebuje tylko impulsa(-) czy stałej obecności (-) na kablach wyzwalających?mogę zrobić sterownik na logice ale w najprostszym będę miał ciągle minus na którymś z wyjść a nie chę uszkodzić centrali zamka która może potrzebować tylko impulsa a nie stałego (-).
    pozdro senso
  • Optex