Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa filtra dolnoprzepustowego

20 Maj 2006 18:03 1331 2
  • Poziom 11  
    Wiatm !!!
    Potrzebuję zbudować filtr dolnoprzepustowy f=20Hz. Najlepiej pasywny i bez rezystancji. Potrzebuję tego filtru bo za pośrednictwem sterownika będę próbkował sygnał z modelu obiektu inercyjnego, który jak zauważyłem bardzo sieje. Nie znam rezystancji wyjścia tego modelu, wiem ze jest zbudowanuy na dwóch WO, natomiast sterownik czyta wejściami analogowymi, bipolarnymi ±10V. Bardzo zależy mi na schemacie do takiego filta i o ewentualnych założeniach na które muszę zwrócić uwagę przy jego budowie. Najważniejsze f gr=20Hz i typu LC bez rezystancji bo będą straty na amplitudzie mierzonego sygnału. Z góry dziękuję
  • Poziom 11  
    Teraz już mogę sprecyzować o co mi chodzi. Jaką rezystancję przyjęć przy projektowaniu pasywnego filtru dolnoprzepustowego LC, jeżeli wyjście tygo filtra połączone jest bezpośrednio z napięciowym wejściem analogowym (±10V) sterownika PLC. Do wejścia tego filtra połączony jest model obiektu inercyjnego I i IIgo rzędu o nieznanej ipedancji (zbudowany z dwóch WO). Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Budowa filtra dolnoprzepustowego
    Pozdrawiam
    Pablissimo