Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strojenie gitary przez telefon komórkowy

21 Maj 2006 14:52 23936 4
  • Poziom 12  
    Na rynku od dawna istnieją elektroniczne tunery (stroiki) do gitar czy innych instrumetów muzycznych jak również darmowe aplikacje na PC umożliwiające precyzyjne nastrojenie gitary.

Czy ktoś spotkał się z aplikacjami na komórkę ? (raczej java nie symbian) Byłoby to bardzo użyteczne i poręczne rozwiązanie, idealne przy wszelkich wyprawach, z pewnością ktoś już na to musiał wpaść....
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    >>Długi napisał:
    Na rynku od dawna istnieją elektroniczne tunery (stroiki) do gitar czy innych instrumetów muzycznych jak również darmowe aplikacje na PC umożliwiające precyzyjne nastrojenie gitary.

Czy ktoś spotkał się z aplikacjami na komórkę ? (raczej java nie symbian) Byłoby to bardzo użyteczne i poręczne rozwiązanie, idealne przy wszelkich wyprawach, z pewnością ktoś już na to musiał wpaść....

Ja miałem tuner w komórce, gdy korzystałem z Nokii 6600. Aplikacja była w Symbianie i chodziła bardzo fajnie. Z tego co wiem w Javie nie da się zrobić tunera bo nie daje ona progamowi dostępu do mikrofonu. Właśnie po to aby dać nieograniczoną funkcjonalność powstał Symbian. Ale IMHO tuner w telefonie to rozwiaznie prawie tak niepraktyczne jak radio albo mp3 w telefonie. Lepiej mieć oddzielny stroik i nosić go w futerali gitary, podobnie jak praktyczniejszy jest lekki i malutki odtwarzacz mp3 z radiem na szyi niż łączenie kabelka słuchawek z telefonem w kieszeni.
  • Poziom 12  
    Do DjHeniu:

No jest to jakies wyjscie awaryjne, jednak myslalem o czyms bardziej wyrafinowanym. Istotą tunera (stroika) elektronicznego jest wykorzystanie mikrofonu/wejścia analogowego i analiza częstotliwościowa dzwięku. W przypadku samego generowania dźwięku z komórki mielibyśmy co najwyżej kamerton. Strojenie nadal należałoby oprzeć na "nausznym" porównaniu dźwięków co ze względu na różnice głośności i zawartość harmonicznych jest dość trudne. Fakt że jest to już jakiś postęp względem odgadywania początkowego dźwięku.

Oczywiście znalazły się takie rozwiązania o których wcześniej mówiłem np:
    http://www.phonature.com:8092/home/products_mpApp_HandDeeGTuner.htm

Skoro w javie się nie da to....pozamiatane....:)
  • Poziom 23  
    hmmmm jak to ująłeś "odgasywanie dzwięku" polecam tylko ludziom ze słuchem absolutnym..... a aż tak wielu ich nie ma..;)
    a co do strojenia pod telefon to naprawde sprawdzona metoda już niejednokrotnie
    pozdrawiam