Poszukuję schematu do zasilacza ATX firmy CMP 400 Watt.
lub jeśli ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc.
zasilacz jest prawie nowy, najpierw miał takie objawy:
przy próbie uruchomienia na moment ruszał wiatrakiem i stawał.
znalazłem zimny lut w obwodzie diod schottky`ego
i ok wystartował
wiatrak kula się mierzę napięcia oscyloskopem i
3,3V , - 5V, - 12V OK
5V,12V - pływają okresowo odpowiednio od 4,2 - 5,1V i 11,1 - 11,9
śliczna piła i przetwornica wydaję z siebie niemiłe ćwierkanie
gdzie problem ?
zaznaczam diody schottky`ego sprawdzone sprawne
pozdrawiam serdecznie i liczę na koleżeńską pomoc
Dedal_komar
lub jeśli ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc.
zasilacz jest prawie nowy, najpierw miał takie objawy:
przy próbie uruchomienia na moment ruszał wiatrakiem i stawał.
znalazłem zimny lut w obwodzie diod schottky`ego
i ok wystartował
wiatrak kula się mierzę napięcia oscyloskopem i
3,3V , - 5V, - 12V OK
5V,12V - pływają okresowo odpowiednio od 4,2 - 5,1V i 11,1 - 11,9
śliczna piła i przetwornica wydaję z siebie niemiłe ćwierkanie
gdzie problem ?
zaznaczam diody schottky`ego sprawdzone sprawne
pozdrawiam serdecznie i liczę na koleżeńską pomoc
Dedal_komar