logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ocena zestawu: Sempron 3000+, Radeon 9550, DDRAM 1GB do gier i biura

energy7 23 Maj 2006 22:47 1422 9
  • #1 2656944
    energy7
    Poziom 23  
    Posty: 721
    Pomógł: 31
    Ocena: 33
    Czy takie zestawienie będzie dobrze śmigać??

    Seagate ST3120213A 120GB 2MB
    Gigabyte ATI Rad.9550 256MB 128bit ewen 9600 128mb
    DDRAM 1GB 3200 PC400--
    Sempron 3000+ BOX Socket 754 64bit


    Chodzi o sprzęt mniej więcej w cenach w/w podzespołów.

    Do używania do prac biurowych, gier - młody(8lat) zaplony gracz zapewne NFS most wandet, i jakies nowe fpp ale bez przesady, słuchanie mp3....

    sugerowałem się cennikiem www.proline.pl
  • #2 2657148
    bratek58
    Poziom 23  
    Posty: 558
    Pomógł: 35
    Ocena: 28
    Śmigać to będzie. Można dostosować się do sprzętu, lub sprzęt do programów (gier) i tu, słabym ogniwem będzie karta graficzna.
  • #3 2657183
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    Niestety taki zestaw nie zadziała bez płyty głównej i zasilacza, a ciężko będzie w coś pograć bez CD-ROM-u.
  • #4 2657333
    Tedij
    Poziom 17  
    Posty: 179
    Pomógł: 10
    Ocena: 23
    Dysk z 2MB cache nie.Obecnie wszystkie płyty mają serialowy interface dla dysków,dlatego radziłbym dysk SATA z 8MB cache.Niewielka różnica w cenie.
    Jeśli chodzi o procka to na płytę Soc.754 nic więcej nie włożysz.Lepszym rozwiązaniem jest płyta soc.939 pod Semprona ale również pod Athlona 64.
    Ten drugi procek polecam.I pamięć dualową.

    Moderowany przez jankolo:

    Określenie "serialowy" nie jest poprawne z punktu widzenia języka polskiego. Powinno się używać określenia "szeregowy". Chyba, że kolega chce, aby ten interface kojarzył się z serialem telewizyjnym. Źródłosłów ten sam, ale......

  • #5 2657512
    energy7
    Poziom 23  
    Posty: 721
    Pomógł: 31
    Ocena: 33
    procek pod 754 ma 36mies gwarancji to też ważne dla mnie.

    A płyta: Gigabyte GA-K8NE nForce4 s.754


    Wybrałem tą płytkę ze względu na chipset, no ale wyczytałem że się grzeje troche...


    Co do zasilacza to nie musisz sę martwić Figi, ponieważ takie rzeczy to na samym końcu najmniej mi tu bedą wpływać. Zasilacz przynajmniej 350W (ale to odrazu z obudową czysto kosmetyczny zabieg

    A dysk możliwe faktycznie że wezme SATA, ale Barracude
  • #6 2657688
    Zwierzak81
    Poziom 24  
    Posty: 816
    Pomógł: 38
    Ocena: 61
    Nawet po OC karta graficzna będzie wąskim gardłem. Dysk napewno 8mb bufor. A co do socketu...754 raczej jest tańszy niż 939, poza tym nie oszukujmy się, to już koniec 939 więc oba sockety przechodzą do lamusa, stąd wybór kolegi na 754 uważam że jest dobry. Teraz wchodzi am2, nie da się ciągle być na czasie, niestety producenci sprzętu chcą zarobić więc robią kosmetyczne zmiany dla zmian.
  • #7 2658307
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    energy7 napisał:
    ... Co do zasilacza to nie musisz sę martwić Figi, ponieważ takie rzeczy to na samym końcu najmniej mi tu bedą wpływać. Zasilacz przynajmniej 350W (ale to odrazu z obudową czysto kosmetyczny zabieg) ...

    Jeżeli wg Ciebie zasilacz jest najmniej ważny w zestawie i jego dobór to "czysto kosmetyczny zabieg" to gratuluję podejścia. Zasilacz w komputerze to jak paliwo w samochodzie, wlejesz marne będą problemy ...
    Co z tego, że podzespoły komputera będą porządne jak zasilacz 350 W z niskiej półki ich nie "uciągnie" a jego parametry będą się pogorszać z dnia na dzień?
    Zwróć szczególną uwagę na porządny zasilacz (czytaj markowy i sprawdzony, opinii na forum jest mnóstwo) żebyś za chwilę nie pisał postów typu "komputer mi się resetuje" itp.
  • #8 2659067
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    energy7 napisał:
    [...]Co do zasilacza to nie musisz sę martwić Figi, ponieważ takie rzeczy to na samym końcu najmniej mi tu bedą wpływać. Zasilacz przynajmniej 350W (ale to odrazu z obudową czysto kosmetyczny zabieg [...]
    Popieram kolegę paweliw. Ponadto dopowiem tylko tyle, że jeśli wybierzesz jakąś standardową obudowę z jak najbardziej standardowym zasilaczem typu Tracer, FEEL, itp. to posty, o których pisał kolega paweliw pojawią się całkiem niedługo.
  • #9 2659395
    energy7
    Poziom 23  
    Posty: 721
    Pomógł: 31
    Ocena: 33
    Wiem o co wam chodzi, ale narazie powinno wystarczyć- kupiłem JNC z zasilaczem 350W....
  • #10 2659460
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    Jezeli chcesz kupic platforme S754 (i slusznie, bo tansza, a S939 w tym tygodniu umarła) to wybierz ta na nForce4 z PCI-E. Latwiej bedzie wrzucic karte graficzna. GF6600 (128bit, 8 potokow) juz sa za 300 pare zł.

Podsumowanie tematu

✨ Przedstawiony zestaw komputerowy oparty na procesorze Sempron 3000+ (Socket 754), karcie graficznej ATI Radeon 9550 256MB oraz 1GB pamięci DDR RAM PC3200 jest odpowiedni do zastosowań biurowych i starszych gier, jednak karta graficzna będzie najsłabszym ogniwem w kontekście nowszych tytułów. Dysk Seagate ST3120213A z 2MB cache jest przestarzały, zalecane jest użycie dysku SATA z co najmniej 8MB cache, np. Barracuda. Płyta główna Gigabyte GA-K8NE z chipsetem nForce4 na Socket 754 jest dobrym wyborem, choć może się lekko przegrzewać. Socket 754 jest tańszy i nadal akceptowalny, podczas gdy Socket 939 powoli odchodzi do lamusa, a nowym standardem jest AM2. Zasilacz o mocy 350W jest minimalnym wymaganiem, jednak ważne jest, aby był markowy i dobrej jakości, gdyż słaby zasilacz może powodować niestabilność systemu. Zalecane jest unikanie tanich zasilaczy typu Tracer czy FEEL. Do rozbudowy graficznej sugerowano karty z PCI-E, np. GeForce 6600 128bit, które można znaleźć w cenie około 300 zł.
REKLAMA