Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baterie Litowo-polimerowe A Litowo-jonowe, o co chodzi?

Wejper 28 May 2006 00:10 21207 11
    Wejper
    Level 15  
    wszędzie czytam, ze są to najwydajniejsze z dostępnych na rynku baterii, pozbawione efektu pamięci, o zwiększonej pojemności w stosunku do jonowych, więc dla czego producenci nie korzystają z tych baterii w nowych tel. ?(mam na mysli chociazby nokie)

myślałem, zeby zmienić moją baterie li-ion na li-poli w nokii 6510, ale nie wiem czy to nie jest przypadkiem jakaś bujda, chociaż jest nokia 6310, z li-poli, która długo trzyma. Może ktoś poleci jakąś aukcje na allegro z dobrymi bateriami li-poli do nokii 6510
  • Helpful post
    w-11
    Level 10  
    nie kupuj tanich baterii na allegro bo nie warte swej ceny, już to kupuj np.foof,Forever za płacisz więcej i długo będziesz korzystać

ps
    Quote:
    wszędzie czytam, ze są to najwydajniejsze z dostępnych na rynku baterii, pozbawione efektu pamięci, o zwiększonej pojemności w stosunku do jonowych, więc dla czego producenci nie korzystają z tych baterii w nowych tel. ?(mam na mysli chociazby nokie)

bo produkcja jest droższa nisz baterii li-ion zobacz sam ceny na allegro li-ion a li-Polimer i porównaj ceny
    JareckiP
    Level 27  
    Napis Li-Poli na chińskiej podróbie nie oznacza że to bateria polimerowa.Trzeba to brac z przymruzeniem oka.
    Only oryginał !!
    DJBarthezz
    Level 12  
    Pierwsza baterie litowo-polimerowa zastosowal Sony Ericsson w modelu T68i . Nokia przez dlugi okres nie stosowala tych bateri, podejrzewam ze wplyw na to mialy wieksze koszta.
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    djn
    Level 25  
    jesli Polimer to tylko z Forevera, na inne pseudo firmy w ogole bym nie patrzal:)
    Masster
    Level 32  
    DJBarthezz wrote:
    Pierwsza baterie litowo-polimerowa zastosowal Sony Ericsson w modelu T68i . Nokia przez dlugi okres nie stosowala tych bateri, podejrzewam ze wplyw na to mialy wieksze koszta.

Tu bym się nie zgodził. Jednym z pierwszych jak nie pierwszym był Ericsson T28.
    djn
    Level 25  
    ZAHYR wrote:
    @up
    Forever to tak samo "podróby", icha baterie 2400mAh, gdzie oryginały mają max. 800mAh... aż śmiech

do jakiego telefonu masz baterie Forevera 2400mAh?
    ja widze u nich najwieksza 1250mAh dlatego sie dziwie:)
    gainergsm
    Level 18  
    ja też do forewera nic nie mam i nie widziałem jeszcze żeby mieli pojemniść bateri 2400mah,jeszcze nigdy się nie zawiodłem na tych bateriach i uważam że są bardzo dobrymi zamiennikami,pozdrawiam.
  • Helpful post
    halinka1125
    Level 21  
    Co do siemensów to nie polecałbym kupywania większej baterii od orginału.
    Wg. mnie najwieksza jaką do nich opłaca się kupić żeby nie bawić się w (roz)kalibrowanie telefonu to taka jaką producent podaje jako opcję baterii rozszerzonej. Różnica w pojemności w stosunku do orginału coby sie nie wyłączał podczas ładowania (na włączonym) nie powinna wynosić więcej niż 100mAh.
    Pozdrawiam