Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Latitude D610 - kolorowe pasy na matrycy

28 Maj 2006 15:02 2236 2
  • Poziom 11  
    Witam.

Zakupiłem ostatnio dość okazyjnie (Allegro) laptopa DELL Latitude D610. Niestety nie był to pierwszy wlaściciel i mimo zapewnien nie jestem 100% pochodzenia tego komputera.

Według danych ze strony DELL posiada jeszcze prawie 3 lata gwarancji ale mam pewne obawy przed kontaktem z serwisem.

A problem pojawia sie następujący: często zaraz po włączeniu laptopa - już podczas uruchamiania pojawiają się pasy - głównie białe - szerokie ale równiez w innych kolorach - ciensze - wszystkie pionowo. Ich rozmieszczenie przy kolejnych uruchomieniach matrycy ulega zmianie lub w ogóle sie juz nie pojawiają.

Zauważyłem, że gdy odpalam komputer przy duzym oswietleniu zewnętrznym, pasy prawie zawsze sie pojawiają - natomiast znikają (wyglada to jakby się po kolei wyłaczaly) gdy np. odsunę lampke od komputera. Kiedy pasy są wyświetlane - bardzo reagują na zbliżanie źródła światła - np. lampki. Wówczas zmienia sie ich kolor - ogólnie matryca staje się ciemniejsza - z białych pasów robią się niebieskie, zielone itd. Przy odsuwaniu lampki znów robią sie białe. zmienia się również ich ilość - jeśli po włączeniu komputera pasy zajmują np. 3/4 powierzchni ekranu to po odsunięciu lampki zajmują np 1/4.
    Nie działa to jednak w drugą stronę - tj. jeśli pasy zajmują 1/4 to już nie będzie ich więcej - zmieni się co najwyżej ich kolor.

Po odsunięciu światła dalej, pasy znikają zupełnie - wówczas matryca nie reaguje juz na światło i wszystko działa.

Czy może byc to równiez problem matrycy? Czy podlega to gwarancji - a jesli tak to czy mogę jakoś upewnić się, że laptop jest legalnego pochodzenia.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

P.S. Problem jest podobny do opisywanego tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/dell-latitude-cpi-a-pasy-na-matrycy-ytt500282.html jednak ze względu na inny model pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    A jak jest z monitorem pod wyjsciem vga?? To chyba wina matrycy. Podlacz monitor zobaczymy
    Pozdrawiam