logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 6610 - niebieski ekran i kreski na wyświetlaczu, co zrobić?

01 Cze 2006 19:00 1751 9
REKLAMA
  • #1 2687073
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 2688666
    joseph6
    Poziom 12  
    Posty: 23
    Pomógł: 1
    Najpierw zacznij od wgrania najnowszego oprogramowania , jesli to nie pomoze to , sproboj wymienic dwa elementy obok wlacznika (fota w zalczniku )
    Załączniki:
    • Nokia 6610 - niebieski ekran i kreski na wyświetlaczu, co zrobić? 6610.jpg (56.35 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 2690612
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 2691884
    NOOKIA
    Poziom 28  
    Posty: 1357
    Pomógł: 106
    Ocena: 37
    kolego audioManiaek to jest normalne jeśli masz starego softa na komie a założysz wyświetlacz nowke to własnie tak jest wgrywasz wtedy najwyższego softa i powinno byc ok (już chyba z 10 takich przypadkow miałem)
  • REKLAMA
  • #5 2694222
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 2694309
    ROOTS
    Poziom 16  
    Posty: 252
    Pomógł: 1
    Ocena: 17
    rozumie ze ten lcd w tym fonie wczesniej dziala tak?
    jeli tak to przedewszystkim sprawdz czy gniazo lcd ma prejscia i jest dobrze przylutowane.
    schemat lcd do punktoew kontrolnych jest gdzies na forum , zakopiesz i znajdziesz
    jak to sprawdzisz a lcd napewno na innym telefonie swieci , to mozna szukac wtedy dalej.

    Dodano po 6 [minuty]:

    rozumie ze ten lcd w tym fonie wczesniej dziala tak?
    jeli tak to przedewszystkim sprawdz czy gniazo lcd ma prejscia i jest dobrze przylutowane.
    schemat lcd do punktoew kontrolnych jest gdzies na forum , zakopiesz i znajdziesz
    jak to sprawdzisz a lcd napewno na innym telefonie swieci , to mozna szukac wtedy dalej.
  • #7 2895638
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #8 2895666
    ROOTS
    Poziom 16  
    Posty: 252
    Pomógł: 1
    Ocena: 17
    lustrzane odbicie to nie wina softu
    wina sowtu jest wtedy gdy dziala na lcd tylko podswietlenie a nic niewyswietla.
    wiec kupno nowego lcd raczej tu sprawy niezalatwi
  • #9 2896202
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    jezeli masz miernik a widze ze masz to najpierw sprawdz czy masz przejscia takie jak na tym rysunku
    Załączniki:
    • Nokia 6610 - niebieski ekran i kreski na wyświetlaczu, co zrobić? 273.jpg (44.07 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 2900692
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Posiadacz telefonu Nokia 6610 zgłasza problem z wyświetlaczem, który pokazuje jedynie niebieski ekran oraz pionowe i poziome kreski, mimo że telefon działa i komunikuje się z komputerem. Wskazano, że problem może wynikać z przestarzałego oprogramowania, zwłaszcza gdy wymieniany jest wyświetlacz na nowy, co wymaga aktualizacji softu do najnowszej wersji. Użytkownik posiada oryginalny, stary wyświetlacz, który wcześniej działał, dlatego zasugerowano sprawdzenie poprawności lutowania i przejść w gnieździe LCD oraz pomiar rezystorów obok włącznika, które mają wartość około 300 omów. Po wymianie LCD z modelu 6610i pojawił się efekt lustrzanego odbicia obrazu, co nie jest spowodowane oprogramowaniem, gdyż soft wpływa jedynie na podświetlenie, a nie na obraz. Zalecane jest dokładne sprawdzenie połączeń i ewentualna wymiana LCD, jednak kupno nowego wyświetlacza z czerwonym okręgiem nie gwarantuje działania bez zmiany softu. Schematy punktów kontrolnych LCD są dostępne na forum, co pomaga w diagnostyce.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA