Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ktory glosnik lepszy do tego subika??

01 Cze 2006 19:11 1265 16
  • Poziom 15  
    witam wiec subik bedzie robiony na wzor tego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic415752.html

nazwa to:
    Niedrogi subwoofer do kina, do sporych pomieszczeń.
    Głośnik : STX GDN-27-150-X-SC

jak widac glosnik pod ktory byl zaprojektowany subik ma 150W ale mnie kusi zeby wlozyc tam ten:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=355&vItemDB=itemdb

co o tym myslicie?? a i jeszcze 3 pytania w opisie pisze zeby subika wzmozic tzn jak to zrobic zeby nieutracic na jakosci dzwieku?? oraz jak gabka wygluszajaca rozmiescic tylko przy sciankach a i jaki proponujecie wzmacniacz mono do napedzania subika?? odpowiednio 150w lub 300w wedlug waszego zdania i doboru do glosnika (tylko podajcie schematy i wzor plytek oraz zeby ten wzmak sie nadawal do suba a nie jakies tam dziadostwo :P)

pzdr i czekam na propozycje :):)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    przyjacielu, zrobisz dziadostwo wsadzając głośnik w budę policzoną dla innego głośnika, to po pierwsze.
    Jeśli chcesz coś większej mocy, to w tym linku są policzone budy, do takich właśnie głośników.
    Do tego poszukaj wzmaka na MOSFET (jeśli to ma napędzać 300W głośnik)np.tutaj: http://www.altron.com.pl
    i nie będzie "dziadostwa".
    :D
  • Poziom 33  
    27-300 zasadniczo jako glosnik do suba do kina domowego sie nie nadaje. Do muzyki przeciwnie. Jesli juz 27-300 to aplikuj go w 40 litrach i zestroj na 45hz. Pewnym rozwiazaniem kompromisowym subwoofera jako uniwersalny (do muzyki i do filmow) moze byc glosnik 32-300, ktory od 27-300 duzo drozszy nie jest.
  • Poziom 15  
    witam ej a jakie macie zdanie czy taki subik 150W wystarczy do domu dla wlasnego odsluchu?? czu bedzie ciu przyslabo no i czasami na sale.

Celeb mowisz o tym??
    Stosunkowo niedrogi, mocny i efektywny, o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny.
    Głośnik : STX GDN 32/300/XSC

jezeli chodzi o 27/300 to ja kina niemam mam tylko 4 glosniczki ale niesa po rogach poustawiane itp wiec jak zdalby role?? hmm chociaz ta 32/300 tez kuszaca i wielka wie ktos jak z wytrzymalascia takich glosnikow?
  • Poziom 26  
    STX'y sa wytrzymale, ale potrzebuja zeby dobrze graly wzmacniacz o mocy kolo mocy rms glosnika. Wniosek taki ze do 32-300-4 SC potrzebujesz wzmaczniacz 250-300wat RMS.
  • Poziom 24  
    Jako tani sub do kina nadaje sie 27/150 ( jakosc - cena ) sam mam polecam :)
  • Poziom 15  
    aha dobrze wiedziec wiec macie jakies propozycje wzmaka 150 lub 300W rms?? 150 bo wciaz sie wacham ...
  • Poziom 33  
    do wersji 300 watowych nie trzeba az tak mocnych wzmacnaiczy jak do wersji 150 watowych - wynika to z roznicy ich sprawnosci.
    Odradzalem 27-300 do kina z tego wzgledu, ze w kinie domowym liczy sie glownie zejscie - np przelatujacy helikopter czy ciezarowka ma wstrzasnac pokojem. Jakosc basu tutaj znaczacej roli nie odgrywa. W muzyce natomiast (oprocz techno i rapu, gdzie bas niczym sie nie rozni) bardziej liczy sie jakosc basu. Powinno byc slychac za jaka strune szarpie basista, a nie tylko "buuu, buuu". stopka powinna byc klarowna (podwojna nie ma prawa sie gubic). Niestety tutaj stx wypada dosc blado ze swoimi glosnikami, ale w tej klasie cenowej chyba nic lepszego sie nie kupi.
  • Poziom 11  
    Ja bym nie montował w tej obudowie głośnika 300W, bo jest obliczona na inny głośnik, stracisz tylko na jakości.
  • Poziom 27  
    27-150-x SS narazie jak dla mnie niedopobicia glosnik za taka cene takie zejscie w budzie 47L@35Hz , ale tylko w kinie i aucie , do domu do muzy to porazka , no jak jest jeszcze niewygrzany to ok, ale jak sie wygrzeje to padaczka.
    Ja bym sie zastanowil na twoim miejscu nad STX-em GDN 32-300x SC lub 27-300 x XX lub najlepiej to GDN 30-300-4AP !
    Ten ostatni to maly bandyta.

Pozdrawiam!
    gregor10 napisał:

Ja bym sie zastanowil na twoim miejscu nad STX-em GDN 32-300x SC lub 27-300 x XX lub najlepiej to GDN 30-300-4AP !
    Ten ostatni to maly bandyta.

dokładnie tak, właśnie prowadziłem drobną przekomażankę w "pobliskim poście". To co AP zrobi w budzie 35l to32-300-4 SC na to podtrzebuje 60l.
    A i AP jest jeszcze szybszy(tzn krutsza odp. impulsowa)
  • Poziom 15  
    ej to ktora obudowe polecacie do tego 30/300ap?? bo mam juz wszystkie dechy itp i iewiem ktora obudowa bedzie najlepsza dla tego glosnika a moze macie konkretne wymiary najlepszej budy dla niego??

pzdr
    "ej"
    35l strojony na 42Hz, b-rΦ10 x 30 uzyskasz: f3=47Hz, odpowiedź niecałe 10ms
    budę policz ze wzoru :D x*y*z [dcm] i otrzymasz litry, pamiętaj abyś uwzględnił obiętość głośników i ewentualnych wzmocnień
  • Poziom 15  
    "ej"
    sluchaj ja jestem calkowicie poczatkujacy i niewiem co odpowiada tym symbolom we wzorze itp jakbys mi mogl napisac najlepsze wymiary dla tego subika oraz litrarz obudowy to bym ci byl bardzo wdzieczny a jakbys jeszcze napisal jakie zrobic umocnienia to bym normalnie skakal do nieba z radosci :) :)
  • Poziom 26  
    A takie pytanie ile ty masz lat, zeby nie znac wzoru na objetosc, toz to w 6 klasie pdst jest.

"35l strojony na 42Hz, b-rΦ10 x 30 uzyskasz: f3=47Hz, odpowiedź niecałe 10ms
    budę policz ze wzoru Very Happy x*y*z [dcm] i otrzymasz litry, pamiętaj abyś uwzględnił obiętość głośników i ewentualnych wzmocnień"

-35L = to jest wlasnie LITRAZ obudowy
    -B-R = tunel bass-reflex
    -42Hz = czestotliwosc strojenia
    -b-rΦ10 x 30 = srednica tunelu 10cm, dlugosc 30cm
    -10ms = tyle potrzebuje glosnik aby dzwiek ktory mu zapodasz przetworzyc i wyslac w "teren"
    -x*y*z = x - wysokosc, y - szerokosc, z - glebokosc
    -dcm powinno byc dm = decymetr co sie rowna 10cm

Wymiary robisz jakie chcesz, byle wyszlo 35L. Wzmocnienia daj na przeciwleglych sciankach, jedno na pare scian spokojnie wystarczy.
  • Poziom 15  
    hehe
    wzor na objetosc znam
    tylko ze niepomyslalem ze to jest akurat on bo zazwyczaj pisze sie wzor w wersji podstawowej a*b*c a dokladniej Pp*h dobe ej czyli objetosc glosnika odliczyc tak?? a zkad wziasc obj glosnika??
    jeśl kosz stalowy to policz boiętść magnesu, to powinno wystarczyć