Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Goldstar chassis PC91A

CHYBIŃSKI 02 Jun 2006 14:16 1365 8
    CHYBIŃSKI
    Level 14  
    Witam!
    Mam problem z odpaleniem TV jak w temacie,a mianowicie:
    w stand by wszystko OK, jak odpalam go ręcznie tzn.zwieram styki na isostacie (nie mam pilota) przekaźnik sobie stuknie ale nie załączy,na wyświetlaczu nic nie ma nie świeci żaden segment.
    Elki oczywiście wymienione,w przetwornicy jak również we wszystkich gałęziach po stronie wtórnej.
    Podmieniałem też pamięć,procesor,generator,trafo oraz tranzystor w odchylaniu i dalej nic.
    Może któryś z kolegów naprowadzi mnie na właściwy kierunek gdzie szukać uszkodzenia.

Pozdrawiam!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bbary
    Level 15  
    Sprawdz płyę pod kątem zimnuch lutów,oblutuj styki przekażnika.Tranzystor końcowy linii masz dobry ??
    pozdr.
    CHYBIŃSKI
    Level 14  
    tranzystor końcowy dobry ,podstawiałem drugi, płyta przelutowana.

Trochę dziwny przypadek!
    maryann
    Level 37  
    A jakie napięcia po klapnięciu? Jak główne siada do ok. połowy, sprawdż cewki na kinie.
    CHYBIŃSKI
    Level 14  
    Jak zewrę przekaźnik to napięcie nie siada.
    Coś mi się zdaję że jest nieprawidłowy impuls H z generatora ,rezystory sprawdzone,elki wymienione w tej gałęzi,trafko i tranzystor sterujący wymienione.
    Już dalej nie wiem czego się czepnąć?

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Muszę od niego trochę odpocząć .
    Jutro znowu zasiądę.
    Ciężki orzech do zgryzienia!
    robert75n
    Level 29  
    Przetwornice obciązyj żarówką i
    Sprawdz jakie wychodzą napięcia z prztwornicy i czy się zgadzają z schematem.
    CHYBIŃSKI
    Level 14  
    Żarówką obciążałem ,napięcia OK.
    sylwana-el
    Level 24  
    Podepnij oscyloskop pod kolektorQ422 (WF1), załącz start i zobacz czy jest prawidłowy przebieg (800Vpp). Jeżeli obwody WN są sprawne
    to powinien pokazać się przebieg przez krótki czas.Wniosek - za brak startu odpowiedzialny jest IC701 i jego obwody.
    pozdrawiam.
    CHYBIŃSKI
    Level 14  
    Witam i przepraszam że nie zamknąłem tematu.
    Otóż TV odstawiłem na jakiś czas gdyż okazało się że to nie jest pilna naprawa,ale dwa tygodnie temu zasiadłem znowu przed jego oblicze i po wymianie trafka separującego impuls H (T401)telewizorek zaczął działać.
    Trafko włożyłem od Curtisa (PC04A).
    Wszystkim dziękuję za pomoc.
    Zamykam temat.