logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dostałem router GL2422Rt nie umię sobie poradzić z ustaw.

cyferblat 02 Cze 2006 21:26 1477 5
REKLAMA
  • #1 2691320
    cyferblat
    Poziom 23  
    Posty: 900
    Pomógł: 19
    Ocena: 82
    Podłączyłem kabel od providera : adres mam : 85.198.xxx.yyy i chciałbym rozdzielić ten sygnał na jeszcze dwa . Ale router po wpisaniu :http://192.168.1.1 nie zgłasza się więc nie wiem jak go skonfigurować .
    Mam już drugi model tego routera , ponieważ pierwszy po wpisaniu adresu jak wyżej - chciał bym zrobił upgrade . I ściągnąłem plik , ale się nie fleshował do końca więc go oddałem . Teraz mam drugi taki sam i nie wiem co dalej . Mój provider ma DHCP i IP po MACu karty . Ale ten router potrafi sklonować adres karty . Zrobiłem to w poprzednim modelu . Dostałem się po adresie :192.168.1.1 do routera i poustwiałem tak że do WLAN dałem internet a do pierwszego podłączyłem komp. i sygnał przechodził przez router - internet działał ale nie potrafiłem na pozostałych trzech wyjściach ustawić kart dla wifi . Jedną mam na USB , drugą na PCIMCIA ( T-sinus 111 i 154- Niemiecki Telecom) a potem jak chciałem zmienić coś w konfiguracjach to po wpisamiu "192.168.1.1 wupisywał ,że trzeba upgrade - więc go oddałem . Teraz mam ten sam model i nie potrafię wejść do ustawiem po podaniu powyższego adresu .
    Z sieciówki jestem cienki , więc proszę o wyrozumiałe wytłumaczenie co mam zrobić by to zagrało !
    W tyn routerze jest reset - ale nie wiem po co ?
    help me , please ! [/b]
  • REKLAMA
  • #2 2691427
    galaxy_938
    Poziom 24  
    Posty: 938
    Pomógł: 36
    Ocena: 15
    Być moze przestawiłeś adres lanu na 192.168.0.1 lub 10.0.0.1. Spróbuj którys z tych adresów ;) Jak to nie pomoze to daj reseta i poszukaj jaki jest dokładny adres do routera. ;)
  • REKLAMA
  • #3 2692604
    cyferblat
    Poziom 23  
    Posty: 900
    Pomógł: 19
    Ocena: 82
    Zresetowałem i wpisałem 10.0.0.1 i pokazał się kawałek strony GigaByte Technology z zachetą do wpisania user'a i hasła - wpisałem admin dla obydwu i nic . Potem pomimo powtarzania jw nie udało mi się połączyć z routerem . Po odłączeniu routera okazało się że strona Gigabyte jest cała załadowana do przeglądarki ale nie miałem już podłączonego routera .
    Czy ten GL2422Rt to jest GigaByte ?
    Jak urochomiłem IPConfig przy podłączonym routerze ( kabel providera do WLAN , 1 port do kompa - kabel bez przeplotu) to wypisał :
    IP :192.168.1.100
    Maska : 255.255.255.0
    Brama podsieci : 192.168.1.1
    IPconfig dla karty sieciowej w kompie przy podłączonym kablu provodera :
    85.198.xxx.yyy
    255.0.0.0l
    Poradźcie coś laikowi !
  • REKLAMA
  • #4 2702455
    cyferblat
    Poziom 23  
    Posty: 900
    Pomógł: 19
    Ocena: 82
    Mam trzeci model tego routera z wifi .
    Teraz jest ok .
    Tylko nie wiem co ustawić w zakładkach Lan i Wan - czy DHCP ma być enable ?
    Router klonuje mac karty ale karta w kompie ma ten sam Mac .
    Czy to coś przeszkadza ? Karta będzie pracować w sieci :192.168.1.100 do 199 a router 85.198.xxx.yyy . jakie dane mam przepisać z karty do routera a co ustawić w karcie - poradźcie lub skierujcie na opis . thx
  • REKLAMA
  • #5 2702474
    PICIA
    Poziom 33  
    Posty: 2301
    Pomógł: 185
    Ocena: 248
    moze to cos podpowie
    Załączniki:
    • GL2422RT-0T.pdf (3.69 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #6 2705785
    cyferblat
    Poziom 23  
    Posty: 900
    Pomógł: 19
    Ocena: 82
    Czy to jest do tego Routera -Wireless Router User's Manual V 1.2 - po polsku ?
    Bo taki Pdf po angielsku mam - tylko ma 5.8 MB .
REKLAMA