Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Sharp 70GF-66E mignie dwa razy zielona dioda

03 Jun 2006 14:49 1655 7
  • Level 13  
    Witam mam problem z sharpem brak jest wyjścia H z SDA9410 wyjście pionu jest ok dioda zielona miga po dwa razy z przerwami.Czy to będzie ten scalak?.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    Po włączeniu zaraz się wyłancza,po kilku prubach włanczania jak kineskop zaświeci widać wklęsłe zwężenia po obu stronach i na śniegu widać powroty po chwili się wyłancza.Były uszkodzone elementy.Q503,Q507,D503,D1601.Elektrolity wszystkie sprawdzone.
    Z góry dziękuje.
  • Level 17  
    Czy na pewno wszystkie elektrolity sprawdzone(jest ich pewnie kilkaset).
    Myślę, ze problem jest przy próbach włączenia a nie prubach. Mozesz mieć uszkodzony kineskop, jeżeli są powroty a wykrzywienia obrazu to uszkodzenie korekcji.
  • Level 13  
    Dzięki za podpowiedż,to chyba kineskop.Jak po kilku próbach włanczania się zaświeci i postukam w szyjke to powroty się zmieniają.Czy może to ktoś potwierdzić?
  • Level 24  
    Witam, nie piszesz jak wyświetlwny jest obraz (treśc), czy brak jednego z kolorów, czy prawidłowy balans bieli? Odnosnie zniekształceń, tak jak pisze
    poprzednik, uszkodzenie korekcji, zimne luty, elementy RLC w wysokim.
    Sprawdź PK , zasilanie RGB, zimne luty, podstawka. Elektrolity nie sprawdzaj,
    wymieniaj:idea:. Jeśli w/w czynności nie dadzą rezultatu, diagnoza Twoja
    słuszna.
  • Level 17  
    Siema zamiast napisać od początku co sie stało to ty odrazu wypadasz ze "scalakiem"...i brakiem " wyjścia H" ...

napisz od początku co sie stało ,co teraz nie działa i czemu myślisz że to własnie ten układ scalony.... a nie tak nie w piz.... ni w oko to napisałeś..

chyba ze ja nie rozumiem twojego postu.. tak też może być...:D

a tak wogóle to
    SDA9410

10680880
    Cena:

242,80 zł

fajna cena ...

a na dole masz pdf. do niego.
    Attachments:
  • Level 13  
    Witam już go uruchomiłem, zamieniłem miejscami pamięci ale są białe powroty na całym ekranie i zaraz się wyłancza.Płytkę kineskopu sprawdziłem dokładnie,jak się postuka w szyjkę powroty się zmieniają,pewnie to kinol.
  • Level 13  
    Witam korekcje naprawiłem,co do świecenia to ekran jest biały bez treści czasami po kilku próbach włanczania zrobi się śnieg na chwile i się zawsze zaraz wyłancza oczywiście są zawsze białe powroty na człym ekranie , gdy stukam w szyjkę powroty się zmieniają.Całą płytkę kineskopu sprawdziłem.Będzie to kineskop.Dzięki za pomoc.
    Moderated By zdzich42:

ostrzeżenie za otwieranie dwóch tematów dotyczących tego samego uszkodzenia. Drugi identyczny temat w dziale początkujacy

Moderated By amik9:

Na wniosek moderatora działu Początkujący Serwisanci scalono 2 tematy