Witam
Muszę podłączyć kilka 24C16 do urządzenia - urządzenie to nie obsługuje innych pamięci nie mam też dostępu aby je przeprogramować.
Muszę podłączyć kilka 24C16 i dokonywać wyboru przed włączeniem urządzenia.
Pomysł hardwarowy :
Pomyślałem że podłącze linie SDA i SCL(od AT24C16) do przełącznika 4066 i będe sterować tym wszystkim przez uC AT90s2313.
Zrobię więc kilka pamięci i kilka przełączników np 6pamięci i 12 przełączników.
Czy 4066 nada się do tego? W którym miejscu podciągnąć sygnał SDA i SCL do zasilania przez rezystor? Tuż przed uC, czy muszę to robić przed 4066?
Pomysł softwarowy :
Wykorszytać jakiś uC do emulowania 24C16 a podłączyć do niego np. AT24C1024 lub 512. Przekierowywać zapis i odczyt do konkretnego obszaru przydzielonego w dużej pamięci.
Na zasadzie jeśli zapiszesz komórkę 1 to ja zapisze 51 jeśli odczytasz 2 to ja odczytam 52...
Niestety znam tylko bascoma i to nie na tyle aby napisać taki program> czy ktoś mógłby mi może pomóc?
Muszę podłączyć kilka 24C16 do urządzenia - urządzenie to nie obsługuje innych pamięci nie mam też dostępu aby je przeprogramować.
Muszę podłączyć kilka 24C16 i dokonywać wyboru przed włączeniem urządzenia.
Pomysł hardwarowy :
Pomyślałem że podłącze linie SDA i SCL(od AT24C16) do przełącznika 4066 i będe sterować tym wszystkim przez uC AT90s2313.
Zrobię więc kilka pamięci i kilka przełączników np 6pamięci i 12 przełączników.
Czy 4066 nada się do tego? W którym miejscu podciągnąć sygnał SDA i SCL do zasilania przez rezystor? Tuż przed uC, czy muszę to robić przed 4066?
Pomysł softwarowy :
Wykorszytać jakiś uC do emulowania 24C16 a podłączyć do niego np. AT24C1024 lub 512. Przekierowywać zapis i odczyt do konkretnego obszaru przydzielonego w dużej pamięci.
Na zasadzie jeśli zapiszesz komórkę 1 to ja zapisze 51 jeśli odczytasz 2 to ja odczytam 52...
Niestety znam tylko bascoma i to nie na tyle aby napisać taki program> czy ktoś mógłby mi może pomóc?