Witam!
Wymieniłem ostatnio programator w mojej pralce PDG 585 (stary powodował zwarcie). Myślę, że nic nie pokręciłem, przepinałem przewody kolejno w te same miejsca. Mam jednak problem. Nie mogę otworzyć drzwiczek pralki. Są zablokowane na stałe. Nie wiem czy przed wymianą programatora można je było otworzyć bo nie sprawdzałem. Niby wszystko działa, a po zakończeniu programów i wyłączeniu pralki nie można otworzyć drzwiczek. Jak działa to zabezpieczenie, skoro nie odpuszcza po odłączeniu zasilania (wyjęta wtyczka z gniazdka). Czy to ja pokręciłem coś przy programatorze, czy może przy zwarciu skleiły się styki stycznika w tej blokadzie? Jak otworzyć te drzwiczki, żeby nie popsuć zbyt wiele?
Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Wymieniłem ostatnio programator w mojej pralce PDG 585 (stary powodował zwarcie). Myślę, że nic nie pokręciłem, przepinałem przewody kolejno w te same miejsca. Mam jednak problem. Nie mogę otworzyć drzwiczek pralki. Są zablokowane na stałe. Nie wiem czy przed wymianą programatora można je było otworzyć bo nie sprawdzałem. Niby wszystko działa, a po zakończeniu programów i wyłączeniu pralki nie można otworzyć drzwiczek. Jak działa to zabezpieczenie, skoro nie odpuszcza po odłączeniu zasilania (wyjęta wtyczka z gniazdka). Czy to ja pokręciłem coś przy programatorze, czy może przy zwarciu skleiły się styki stycznika w tej blokadzie? Jak otworzyć te drzwiczki, żeby nie popsuć zbyt wiele?
Z góry dziękuję za wszystkie rady.