Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OTVC Sony KV32LS60 chassis AE6B spalony Q8804

06 Jun 2006 01:04 10118 32
  • Level 15  
    Sony 32KV chassis AE6B po oględzinach uwalony Q8805 IRF614 ,Q8804-2SC5696,R8895/96 0.47R, Q8120-MSB709.I zgadza się to z tym co wyszukałem na forum, ale mam takie pytanie czy to świadczy że split też ubity, czy go już zamawiać ? Oraz gdzie można kupić orginalny .problem mam też z zakupem IRF 614 i MSB 709.Tranzystory lini
    kupiłem po 10zł czy je wstawiać ?Czy zamawiać te po 60zł.
  • Helpful post
    Level 24  
    Witam, Q8804 i Q8803 koniecznie oryginały, odnośnie trafa duże prawdopodobieństwo uszkodzenia (sprawdź - temat trafopowielacze),
    wszystko dostaniesz tu: www.sklep.aswo.pl
  • Level 29  
    Ja wstwiałem tańsze i też poszły.
  • Level 15  
    A co na początek zanim dostanę części czy za MSB709-BC858,a IRF614-4NA60 ?.bo tym dysponuję.Dzięki i Pzdr.
  • Level 24  
    Jeśli chcesz eksperymentować, "umilić" sobie naprawę. Nie neguję opinii
    roberta75, jednakże w poradach serwisowych zalecane jest stosowanie
    oryginalnych elementów, patrz podany link do strony.
  • Level 29  
    zuhrtvavisat wrote:
    Jeśli chcesz eksperymentować, "umilić" sobie naprawę. Nie neguję opinii
    roberta75, jednakże w poradach serwisowych zalecane jest stosowanie
    oryginalnych elementów, patrz podany link do strony.
    Zgadza się ! ale mówię że też poszły i do tej pory nie wrócił Tv (około roku) jednak zawszę warto stosować orginał ja tak robię.
  • Level 15  
    Spoko ja też wole wstawić orginały tylko w aswo za nim się zalogowałem za nim mnie przyjmią do swoich danych ,za nim wyślą części to Polska przestanie już grać w MŚ .
  • Level 15  
    Wstawiłem Q 8804-2sc5696 i padł,(nawet wysokie nie weszło na sekundę)to znak że trzeba wymienić trafo? Masz rację "zuh",że jest w aswo dzisiaj mnie zalogowali .ale ceny!( to już problem klienta).Mam pytanie czy nie taniej by kupić całą płytę na giełdzie . może ktoś widział w Krakowie , tam mam blisko .
  • Level 15  
    Uszkodzone było trafo WN i podane w pierwszym poście tranzystory wymiana pomogła.trafo i tranz. orginal
  • Level 32  
    Mam podobny przypadek w KV29FX64K, ta sama plyta, uszkodzony 2SC5696 (Q 8804) i spalone opory R8895/96 0.47R reszta wydaje się być dobra, zastanawiam się czy wymieniać resztę i co z trafopowielaczem , czy też go zamówić. 2SC5696 kosztuje 35 zł wiec szkoda by było.
    Można coś wstawić tańszego za 2SC5696?
  • Level 15  
    Jak widziałeś wcześniej ja też zastanawiałem się i tak na początek wstawiłem tańszy tranzystor ale nie ruszyło padł od razu .To utwierdziło mnie w przekonaniu że uszkodzone musi być trafo wstawiłem trafo nowe org. i tranz za 35zł i ruszył .Podobno na chwile można wstawić BU 2527,ale może być wąski.
  • Level 32  
    Wygląda na to że ja też mam uszkodzony trafopowielacz, założyłem tranzystor nawet za 35zł i padł przy pierwszym załączeniu. Przed załączeniem posprawdzałem jeszcze wszystko w koło i nic nie znalazłem uszkodzonego. Pytanie jest takie co jeszcze wymienić , jaki komplet żeby być pewien?
  • Level 27  
    Przepraszam ze sie wtrace a moze poprostu zmierzyc trafo jakims sposobem opiosywanym na tym forum lub poprostu miernikiem co by byla pewnosc szkoda tych tranzystorkow wstawiac .
  • Level 32  
    Wymieniłem trafopowielacz, nowy 2SC5696 (Q 8804) i telewizor wystartował ale obraz mam zawąski i zniekształcony poduszka ) ( . Co jeszcze mam wymenić , nic nie mogę znaleźć uszkodzonego.

A i jeszcze jedno, czasym jest tak że wysokie wystartuje a obraz się nie pojawi dioda wtedy miga 5 razy.

Chciałem wejść w tryb serwisowy tego odbiornika ale coś mi nie wychodzi, a robie tak:
    ustawiam na pilocie żeby świeciło TV
    trzymam 5 sekund żułty aż na pilocie zaczyna migać dioda szybko
    wciskam 99999
    ale nic ?
  • Level 32  
    Udało się wejść w tryb w ten sposób:
    1. Program RC for service mode.
    2. Switch on TV.
    3. Press video standby key on RC 2 times.
    4. "TT" appears on screen.
    5. Press menu key.
    6. After adjustment, press menu key to store.
    7. Switch off TV and then restart.

Regulacja geometrii nie działa. :cry:
  • Level 43  
    Sprawdź Q8805, 8806 i okolice.

Jeśli chodzi o tryb - to pierwsze to przystosowanie pilota do obsługi trybu serwisowego. Potem trzeba przywrócić funkcje normalnej obsługi przez wprowadzenie zer.
  • Level 12  
    Mruganie diody 5 razy oznacza uszkodzony kineskop
  • Level 43  
    Wybacz kol. robmur, ale oznacza tylko IKR Error. Co wcale nie znaczy, że musi być uszkodzony kineskop.
  • Level 32  
    Ale co ma wspólnego kineskop z korekcją. Mnie nie działa korekcja, przypomne że po wymiania trafopowielacza.
  • Level 43  
    Pisałeś, że dioda miga ci 5 razy, wiec kolega robmur zasugerował uszkodzenie kineskopu.

Fety w korekcji sprawdziłeś?
  • Level 32  
    Fety wylutowałem i sprawdziłem , wyglądają na dobre.
  • Level 32  
    Znalazłem uszkodzony tranzystor 8851 -P5NB40 zalożyłem nowy ale nadal brak korekcji, obraz wąski.
  • Level 15  
    elementy SMD tranzystory sprawdż Q 8120 i (IRF 614) opisane w 1 poście.
  • Level 32  
    Wylutowałem i sprawdziłem, są sprawne. Nie podoba mi się Q8823 - MUN2111 T1 co to za tranzystor co za niego podstawić?
  • Level 43  
    Rezystor w bazie 10k, R baza-emiter 10k.

Posprawdzaj dokładniej wszystko od ABL, Q8219 i okolice.
  • Level 32  
    mirex wrote:
    Rezystor w bazie 10k, R baza-emiter 10k.

Posprawdzaj dokładniej wszystko od ABL, Q8219 i okolice.

Czy ta informacja dotyczy MUN2111 T1 ? Na schemacie jest zaznaczony jako zwykły tranzystor bez oporów.

Nie mogę znaleźć Q8219 jest tylko Q8119 , to ma być tranzystor SMD?
  • Level 43  
    Witam.
    Tak, MUN to tranzystor "cyfrowy". Sprawdź: http://www.alldatasheet.com/
    Q8219 jest taki sam jak 8119. W jego bazie jest np.C8140 R8203. Podałem go jako przykład tylko, chodzi o to, że prawidłowy ABL musi dotrzeć do CXA2100, w którym masz regulacje geometrii.
  • Level 32  
    Znalazłem uszkodzony Q819 - MSB709 RT1 czym to zastąpić? Wstawiłem BC857 teraz mam obraz sporo zaszeroki !

Ten tranzystor od ABL to nie Q8219 tylko Q8203 i wygląda na dobry.