Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KV-29FX66K pali HOT

18 Jul 2006 23:56 1551 6
 • Level 9  
  Witam Wszystkich szanownych Panów.
  TV jak w temacie.Normalnie to bym go nie naprawiał, ale znajomy się uparł bo nie ma zaufania do naprawiaczy w naszym mieście.
  Tv zastałem oto w takim stanie :spalone rezystory R8895 i R8896 oba 0,47Ohma/0.25W(połączone równolegle w gałęzi zasilania 135V HOT"a, zwarty tranzystor kluczujący Q 8804(2SC 5696) dioda LED sygnalizuje 4 błyski TV cisza.Poczytałem trochę na forum ,ale zaryzykowałem naprawę. Po wlutowaniu rezystorów i tranzystora (wymieniłem też na wszelki wypadek jeszcze tranzystory ( w tym Tv są dwa tranzystory?)
  Q 8803-2SC 5698 oraz Q 8805 (IRF 614) TV nie ruszył natomiast wszystkie trzy tranzystory szlag trafił:( rezystory przetrwały).Wylutowałem trafo i poszedłem do znajomego na tester ale on stwierdził że trafo na 90% szrot (łuk elektryczny tworzący się między anodą a jedną z nóżek trafa bardzo mizerny ok.3mm, a powinno siać nieźle) Nie wiem co robić czy zamawiać trafo ,koszt ok.150 zł.? Co może jeszcze powodować takie zniszczenia czyżby przetwornica niestety nie badałem jej na żarówce , czy w ogóle zasilacz ruszy bez płyty odchylania poziomego? Czekam na jakieś pomysły i porady. Pozdrawiam wiedzących więcej ode mnie.:)
 • Home appliances specialist
  Kup na dobry początek nowy trafopowielacz. A potem się zobaczy co dalej :)
 • Level 26  
  Trafo w tym modelu niestety wymienia się w ciemno, nowy HOT, rezystorki i w zależności od trafa pracochłonne ustawianie geometrii :)
  Czemu trafo w ciemno - bo nie warto oszczędzać - kilka tranzystorków razy trzydzieści parę zeta.... a trafo ubite na 99 %
 • Level 9  
  Witam ponownie.
  jeszcze jedno pytanko czy tranzystory muszą być te po 30 pare czy może tańsze. Kupiłem takie po 10 zl. na oko wyglądały tak samo.Pozdrawiam

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Ptryna wrote:
  Kupiłem takie po 10 zl. na oko wyglądały tak samo.Pozdrawiam

  W większości przypadków te tanie po bubelki/ podróby.
  Policz sam, zamawiasz je po raz nasty/ kupa nerwów/ opłat - nie warto, kup droższe.
 • Home appliances specialist
  Na próbę w ae6 ja wstawiam "lepsiejsze" BU np. bu2508 jako hot. Na te parenaście minut prób spokojnie wystarcza ten tranzystor. Na zamknięcie sprawy - wiadomo: najlepiej wstawić taki HOT jaki producent zaleca.
 • User removed account