logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Złącze diagnostyczne w Passacie B4 1994 1.8 - OBD1 czy OBD2?

bzykdamian 08 Cze 2006 09:28 12392 7
REKLAMA
  • #1 2709325
    bzykdamian
    Poziom 16  
    Posty: 238
    Ocena: 44
    jakie zlacze diagnostyczne jest w passacie b4 94r silnik 1.8. zlacze jest po prawej stronie obok kierownicy. jast tu zlacze obd1 czy obd2
  • REKLAMA
  • #2 2709494
    mischa
    Poziom 23  
    Posty: 496
    Pomógł: 58
    Ocena: 200
    To jest złącze OBD II.
  • REKLAMA
  • #3 2709579
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 2709638
    bzykdamian
    Poziom 16  
    Posty: 238
    Ocena: 44
    jest poprawej stronie kierownicy i jest pod pod plastikowa klapka pod immobilajzerem
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 2710055
    bosiarz
    Poziom 12  
    Posty: 45
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    mischa napisał:
    To jest złącze OBD II.


    Dla ścisłości - złącze OBDII bez zaimplementowanego protokołu OBDII.
    Czyli będa współpracować tylko urządzenia dedykowane do VW.
  • #6 2710260
    bzykdamian
    Poziom 16  
    Posty: 238
    Ocena: 44
    dzieki BOSIARZ. czyli vagiem da sie diagnozowac usterki.
  • #7 2710357
    bosiarz
    Poziom 12  
    Posty: 45
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    bzykdamian napisał:
    dzieki BOSIARZ. czyli vagiem da sie diagnozowac usterki.


    Bez problemu. Nowsze VW, ktore maja OBDII tez mozna diagnozowac VAGiem. Tyle, ze od pewnego czasu w niektorych sterownikach komunikacja odbywa sie po CAN'ie, a nie keywordzie dlatego proste interfejsy na paru elementach nie komunikuja sie.
  • #8 2714213
    bzykdamian
    Poziom 16  
    Posty: 238
    Ocena: 44
    a moze wiecie jak podlaczyc laptopa do tego wejscia. w laptopie mam wtyczke rs 232 pod port COM. nie mam wtyczki do wpiecia do alacza w samochodzie. z gory dzieki za pomoc

Podsumowanie tematu

✨ W Passacie B4 z 1994 roku z silnikiem 1.8 zastosowano złącze diagnostyczne typu OBD II, umieszczone po prawej stronie obok kierownicy, pod plastikową klapką pod immobilizerem. Mimo że jest to fizycznie złącze OBD II, nie implementuje ono pełnego protokołu OBD II, co oznacza, że do diagnostyki wymagane są urządzenia dedykowane do VW, takie jak interfejsy VAG. Nowsze modele VW również można diagnozować za pomocą VAG, jednak w niektórych sterownikach komunikacja odbywa się przez protokół CAN zamiast keyword, co może powodować problemy z prostymi interfejsami. Dodatkowo pojawiło się pytanie o podłączenie laptopa z portem RS-232 do tego złącza diagnostycznego, jednak nie udzielono szczegółowej odpowiedzi na ten temat.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA