logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zgrywania obrazu z kamery analogowej przez karte TV na kompu

KaziuWichura 09 Cze 2006 13:24 2666 14
REKLAMA
  • #1 2713146
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Witam! Mam kilka pytan dotyczacych zgrywania obrazu z kamery analogowej przez karte TV na kompa.

    1. Jaki jest najlpeszy program do tego przeznaczony?
    2. Jak polaczyc kablami kamerke z kompem(kamerka ma: 2xcinch(A i V) i S-VIDEO a karta TV, s-video, chinch video, audio in,out) Ja mam kable: chinch->chinch, miniJACK->miniJACK, chinch->miniJACK.

    Nagrywalem obraz z TV programem dolaczonym do karty, ale nie dosc ze nie mialem dzwieku, to jeszcze kilka sekund mialo prawie 200MB!! :/

    z gory dzieki i pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2713157
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Posty: 2200
    Pomógł: 177
    Ocena: 112
    morzesz zgrywać movie makerem, a najlepiej przez s-video, kabelek nie kosztuje dużo. Morzesz też chinch-chinch obraz a przez chinch-jack dzwięk
  • REKLAMA
  • #3 2713182
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Ok, podlaczam kamere i kompa chinchem(i mam video). Podlaczam audio kablem do audio in(karta - jack) i chinch w kamerze. Teraz tylko program i juz?
  • REKLAMA
  • #6 2713208
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Windowsowy MM w sumie moglby byc, tylko on zapisuje w .wmv :/
  • REKLAMA
  • #7 2713579
    Jack14
    Poziom 38  
    Posty: 3515
    Pomógł: 320
    Ocena: 175
    Podaj jeszcze jaką masz kartę TV
    Może wystarczy zwykły polski program FERRO (cyfrowy magnetowid).
  • #8 2713838
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Karta to:
    AverTV CAP98
  • #9 2715440
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Posty: 2200
    Pomógł: 177
    Ocena: 112
    KaziuWichura napisał:
    Windowsowy MM w sumie moglby byc, tylko on zapisuje w .wmv :/

    miało byc prosto ;]
    może być jescze bardzo dobry Ulead Video Studio 9, "przechwytywaczy" wogóle jest bardzo dużo, Ferro też znam, al mi nie chciał z Aver TV phone 98 współpracować...
  • #10 2715460
    wzagra
    Poziom 33  
    Posty: 1965
    Pomógł: 224
    Ocena: 278
    ..a ja sugerowałbym to co kolega Jurtv - VirtualDub..
    prosty i ma parę przydatnych opcji, np. ustawienie jakości nagrania, możliwość ustawienia jakim kodekiem ma być kodowane video i audio, możliwość przycięcia obrazu..
    a największa zaleta - darmowy...
  • #11 2717408
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Kiedy poustawiam sobie tego duba, to strasznie duzo zajmuje mi ten film, a jak chce zrobic jakies korekty, to jakies bledy, za malo buforu, nieobslugiwany format itp....

    Ja chce zgrac 2h filmu z kamery analogowej. Moge nagrac na DVD, a nie tak jak narazie 1 min = 1 G :/

    Chcialbym 640x480 i dzwiek w miare.
  • #12 2717675
    wzagra
    Poziom 33  
    Posty: 1965
    Pomógł: 224
    Ocena: 278
    prawdopodobnie nie ustawiasz kompresji video
    menu video, compression, tam wybierasz odpowiedni kodek (np. divx5.1), configuration - gdzie wybierasz stopień kompresji, format...
    to samo z audio - musi być ustawione 'full compressing mode', compression (np. mpeg layer3), wybierasz jakość dźwięku..
    przy w miarę poprawnym ustawieniu powinieneś mieć ok. 2 godzin filmu na płytę CD...

    oczywiście w przypadku 'capture avi' wybierasz 'device' z menu, potem jak wyżej video,compression, itd... i audio, compression, itd...
    możesz włączyć podgląd, a potem to już tylko start capture;))

    poszukaj w sieci opisu programu - bo to co tu napisałem to straszny skrót pisany z głowy ;)
  • #13 2718027
    Jurtv
    Poziom 20  
    Posty: 314
    Pomógł: 19
    Ocena: 19
    Opis zgrywania za pomocą virtualduba jest pod linkiem który podałem wyżej,Zgrywanie analogowego wideo na twardy dysk.
    Proponuję tam skorzystać z bezstratnego kodeka huffyuv (w trakcie zgrywania) który daje między 7-11MB/s, lub stratnego m-jpeg typu morgan , pic-video, ok 1-1,5MB/s.
    Zgrywanie od razu kodekiem divX, wymaga szybkiego procesora, lepiej już zgrywać kodekiem mpeg2 (format DVD-video), ale to i tak nie jest najlepszy sposób, gdyż po ewentualnej edycji musimy ponownie skompresować stratnym kodekiem, dwukrotna kompresja stratnym kodekiem pogorszy nam jakość materiału wynikowego.
    Chyba że zgrywamy z myślą taką, iż nie będziemy edytować zgranego materiału.
    Jak już zgrasz z pomocą huffyuv, po edycji kompresja do mpeg2 i możemy z tego materiału zrobić płytę formatu DVD-video ( z menu , rozdziałami etc.), w zależności od stopnia kompresji kodekiem mpeg2, 2 lub 3 godzinną, a nawet 4 godzinną.
  • #14 2725417
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Jurtv napisał:
    Opis zgrywania za pomocą virtualduba jest pod linkiem który podałem wyżej,Zgrywanie analogowego wideo na twardy dysk.
    Proponuję tam skorzystać z bezstratnego kodeka huffyuv (w trakcie zgrywania) który daje między 7-11MB/s, lub stratnego m-jpeg typu morgan , pic-video, ok 1-1,5MB/s.
    Zgrywanie od razu kodekiem divX, wymaga szybkiego procesora, lepiej już zgrywać kodekiem mpeg2 (format DVD-video), ale to i tak nie jest najlepszy sposób, gdyż po ewentualnej edycji musimy ponownie skompresować stratnym kodekiem, dwukrotna kompresja stratnym kodekiem pogorszy nam jakość materiału wynikowego.
    Chyba że zgrywamy z myślą taką, iż nie będziemy edytować zgranego materiału.
    Jak już zgrasz z pomocą huffyuv, po edycji kompresja do mpeg2 i możemy z tego materiału zrobić płytę formatu DVD-video ( z menu , rozdziałami etc.), w zależności od stopnia kompresji kodekiem mpeg2, 2 lub 3 godzinną, a nawet 4 godzinną.


    Gdzie jjest ten kodek huffyuv - ja nie moge znalesc :/
    A jak juz poustawiam w miare, i chce przechwycic, to jakies bledy wyskakuja :/. To ze za malo bufora, to ze format nieobslugiwany :/
    P.S. Audio mam podpiete pod LINE-IN.
    Załączniki:
    • Zgrywania obrazu z kamery analogowej przez karte TV na kompu 1234.JPG (60.48 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy zgrywania obrazu i dźwięku z kamery analogowej na komputer za pomocą karty TV AverTV CAP98. Użytkownik posiada kamerę z wyjściami 2x cinch (audio i video) oraz S-VIDEO, a karta TV ma wejścia S-VIDEO, chinch video oraz audio in/out. Zalecane jest podłączenie obrazu przez S-VIDEO lub chinch-chinch, a dźwięku przez chinch-miniJack do wejścia audio in (jack) w karcie. Do przechwytywania obrazu polecano programy takie jak Windows Movie Maker, VirtualDub oraz iuvcr, z uwzględnieniem ustawienia kompresji video (np. DivX, MPEG2) i audio (np. MPEG Layer 3) w celu zmniejszenia rozmiaru plików. VirtualDub jest rekomendowany jako darmowy i funkcjonalny, z możliwością użycia bezstratnego kodeka HuffYUV do zgrywania, co pozwala na późniejszą edycję bez utraty jakości. Po edycji materiał można skompresować do MPEG2 i nagrać na DVD. Problemy zgłaszane to duży rozmiar plików bez kompresji, błędy bufora i formatów, a także brak dźwięku przy nieprawidłowym podłączeniu. Linki do kodeka HuffYUV i programu iuvcr zostały podane, co ułatwia konfigurację i poprawne przechwytywanie materiału wideo i audio.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA