Witam
Mam takie pytanie. Jak w Bascom AVR przekonwertować zmienną(BYTE) na odpowiadającą jej wartość dziesiętną, tak jakby wartość tej zmiennej była zapisana jako HEX? Czyli jak mając zmienną "spowodować" aby była ona(jej wartość) "uważana" przez program za wartość w kodzie heksadecymalnym, a nie dziesiętnym? Zmienna to jest odczytywana z zewnątrz, jej wartość zmienia się.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Sanwa
Mam takie pytanie. Jak w Bascom AVR przekonwertować zmienną(BYTE) na odpowiadającą jej wartość dziesiętną, tak jakby wartość tej zmiennej była zapisana jako HEX? Czyli jak mając zmienną "spowodować" aby była ona(jej wartość) "uważana" przez program za wartość w kodzie heksadecymalnym, a nie dziesiętnym? Zmienna to jest odczytywana z zewnątrz, jej wartość zmienia się.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Sanwa