logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć głośniki 5W 4Ω do radia samochodowego 2x25W?

Kill3r Reaper 12 Cze 2006 09:46 1100 4
REKLAMA
  • #1 2721556
    Kill3r Reaper
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam!!!

    Mam problem, a mianowicie chcę podłączyć do radia samochodowego głośniki od wieży. Mają 5W i 4 ohmy. Mam jeszcze inne, ale na nich nic nie jest napisane (rozbierałem je z obudów). Na radiu mam napisane MAX POWER OUTPUT 2x25W. Czy da radę jakoś to podłączyć bez dodatkowych kosztów (wzmacniacz, itp.)? Jak obliczyć jakie głośniki pasują do odpowiedniego odtwarzacza, mając dane: moc w Wattach i opór?

    Bardzo proszęo pomoc !

    Z góry dzięki!!!
  • REKLAMA
  • #2 2722111
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Radio powinno bez problemu obsłużyć te głośniki jednak wydaje mi się, że raczej są one mizernej jakości.
  • REKLAMA
  • #3 2722198
    michał pytel
    Poziom 13  
    Posty: 115
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    z podlaczeniem nie powinno byc problemu, ale dzwiek moze nie byc pierwszej jakosci,

    Dodano po 1 [minuty]:

    aha mash glosniki malj mocy a radio jest troshkej wiekszej, wiec nie przesadzaj z glosnoscia.
  • REKLAMA
  • #4 2722277
    Kill3r Reaper
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Może to wydaje się mało 5W ale mam w domu głośniki 2x40W przy wieżyczce, a do moich Creativ'ów przy kompie 2x6W + SubWoofer wogóle się nie umywają :) Te 5W też przebijają te przy wieży 40W....
  • #5 2722943
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Wlaśnie tak to jest z pisaniem mocy na różnych sprzętach. Dlatego ja na takie drobiazgi to rzadko patrzę.
REKLAMA