Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic kx-tc1001 po burzy.....szumi

12 Cze 2006 13:48 1334 6
  • Poziom 9  
    witam.czytałem jeden z artykułów na ten temat i najczestrzą usterką tych telefoników które przezyły burze są albo uszkodzona dioda zenera albo nie zadziałały ograniczniki.ale jest ale...w moim przypadku i jedno i drugie jest ok a baza nadal nie komunikuje sie ze słuchawką.co jeszcze moze byc uszkodzone???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    witam ponownie.mam panasonica kx-tc1001 który przezył burze.i wszystko by było wporządku gdyby nie fakt ze przy dłuzszym braku kontaktu z bazą traci zasieg.wsłuchawce słychac tylko szumy.gdy telefonik lezał dłuzszy czas na bazie i sie ładował-działał bez zarzutu.im dłuzej lezy na bazie tym jakosc dzwieku jest lepsza i mniejsze są szumy.napiecie na bateri jest prawidłowe.równiez dioda zenerkaD501 jest ok.prosze o pomoc!!!!
  • Poziom 16  
    Sprawdz dokładnie zasilacz i stabilizator na wejściu zasilania.
  • Poziom 9  
    a co jesli stabilizator jest dobry.na wy ma 9v czyli tyle ile powinien miec.pominmy temat zasilacza gdyz jest on napewno dobry.wziałem z innego telefonu.napewno jest cos nie tak z układem zasilania lub cos związanego ztym....gdyz taka jak mówie...telefonik sie naładuje i działa przez jakies 15 minut.....bateria tez jest dobra.po tym czasie wyskakuja szumy i czasem brak komunikacji zbazą.moze tez jest uszkodzony jakis ukladzik związany z radiem lub cos pokrewnego...wiec co to jeszcze moze byc?
  • Poziom 33  
    najprawdopodobniej jest to problem z głowicą
  • Poziom 35  
    Jeśli po burzy to sprawdź zasilanie bazy - i nie sugeruj się tym, że jak masz ładowanie słuchawki to jest OK...
  • Poziom 9  
    tez doszedłem do takiego wniosku.pewnie cos wysiadło od strony zasilania całego układu gdyz tak jak mówiłem przedtem przy dłuzszym roztsaniu słuchawki z bazą....rozstraja sie-szumy.po doładowaniu jest ok.gdybys miał jakąs konkretna sugestie to bede wczieczny gdyz posprawdzałem filtry,kwarcei są one dobre.i tak dzieki za pomoc.......