Witam,
Problem: to 5xLED + zablokowane niektore opcje w trybie serwisowym + czarny ekran.
Dzialania:
- wymienilem opornik 1kOhm(nadpalony) oraz tranzystor BF421(zwieral) na wyjsciu R(czerwonego)
Pomiary na plytce kineskopu:
a) przy czarnym ekranie (tylko fonia pracuje)
- wyjscia R=193V G=203V B=203V
- H2=3,6V G2=250V
- wejscia R=1,6 G=1,6 B=1,6
b) przy wyswietlanym obrazie i pracujacej fonii( mozna zmusic go do dzialania krotkim spieciem na wymienionym tranzystorze od R - ryzykowne)
- wyjscia R,G,B zmieniaja sie mniej wiecej od 50 do 220 V
- H2=3,8V
Uwagi:
-jak juz sie wlaczy to dlugo sie przalaczaja kanaly
-problemy zaczely sie od slabego swiecenia czerwonego koloru
-wszyscy sugerowali uszkodzenie kineskopu, sprawdzilem RGB do masy i wszystkie rowno swieca
Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie. Dziekuje i pozdrawiam.
Tomek
Czy moze mi ktos powiedziec jak go zmusic do swiecenia ?
Problem: to 5xLED + zablokowane niektore opcje w trybie serwisowym + czarny ekran.
Dzialania:
- wymienilem opornik 1kOhm(nadpalony) oraz tranzystor BF421(zwieral) na wyjsciu R(czerwonego)
Pomiary na plytce kineskopu:
a) przy czarnym ekranie (tylko fonia pracuje)
- wyjscia R=193V G=203V B=203V
- H2=3,6V G2=250V
- wejscia R=1,6 G=1,6 B=1,6
b) przy wyswietlanym obrazie i pracujacej fonii( mozna zmusic go do dzialania krotkim spieciem na wymienionym tranzystorze od R - ryzykowne)
- wyjscia R,G,B zmieniaja sie mniej wiecej od 50 do 220 V
- H2=3,8V
Uwagi:
-jak juz sie wlaczy to dlugo sie przalaczaja kanaly
-problemy zaczely sie od slabego swiecenia czerwonego koloru
-wszyscy sugerowali uszkodzenie kineskopu, sprawdzilem RGB do masy i wszystkie rowno swieca
Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie. Dziekuje i pozdrawiam.
Tomek
Czy moze mi ktos powiedziec jak go zmusic do swiecenia ?