Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja ze sterownikami PLC z visual basica/C++

21 Cze 2006 12:09 1467 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Chcialem zapytac czy ktos z Panstwa zajmuje sie programowaniem w visual basicu/C++ aplikacji komunikujacych sie ze sterownikami PLC? Mam sie tym wkrotce zajac i wlasciwie nie bardzo wiem od czego zaczac - za wiele pomocnej literatury nie znalazle, kilka przykladow kodu zrodlowego, ale nie moge calosci rozgryzc. Jezeli moge, to bardzo prosze osoby, ktore sie tym zajmuja o jakies linki do stron, na ktorych mozna znalezc pomocne informacje, moze jakies przyklady kolejnych kodow zrodlowych do wykorzystania, lub zrozumienia zagadnienia komunikacji. Aktualnie mam pisac aplikacje pod sterownik Simatic S7-300 - testowa, ktora tylko pozwoli na komunikacje, zapisanie/odczyt jakichs danych do/z sterownika.
    Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Jacek
  • Poziom 11  
    Witam,

na poczatek proponuje zdobyc opis protokolu wymiany informacji miedzy sterownikiem a PC czyli opis ramek, komend itd.

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam,
    bawiłem sie trochę protokołem HostLink do komunikacji z PLC Omrona.
    Jest to protokół działający w oparciu o komunikację przez RS232 ale przypuszczam że przez odpowiednie adaptery da sie go przenieść na inne połączenie. Protokół działa na zasadzie wysyłania ramek z PC do PLC Master >Slave, PC zadaje pytanie PLC odpowiada.
    szukaj w googlach SysLink Protocol lub podaj adres mailowy wyśle jakieś materiały.
    Pozdrawiam