Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IDE#1 ERROR - toshiba satellite - pomozcie

Talibanczyk 21 Jun 2006 14:01 5056 4
    Talibanczyk
    Conditionally unlocked
    Witam

Ostatnio wgralem sobie nowy bios do CD/DVD -romu w laptopiku
    Ucieszylem sie bo w koncu CD-rom zaczął chodzic jak nalezy .... ale tylko przez 2 wlaczenia.
    Pozniej zaczely sie robic dziwne rzeczy:
    tuz po wlaczeniu laptoka wyskakuje info:

IDE#1 ERROR
    Oczywiscie w windzie nie widac cd-romu ani nawet sie nie da go otworzyc ...

W biosie - niby widzi:
    CD-ROM = IDE(170H/IRQ15)

Program CdrinfoPRO tez nie widzi napędu:/

co to moze byc i jak to moge naprawic..

POzdrawiam
    kitor
    Level 34  
    uszkodzony napęd??? To, że bios widzi, jeszcze nic nie znaczy. Proponowałbym sprawdzić cdka w innym laptopie.
    andrzejek12!
    Level 16  
    Wez wgraj jeszcze raz biosa.
    Masz go na gwarancji?
    Talibanczyk
    Conditionally unlocked
    no tak ale jak mam wgrac biosa ... jak zaden program go nie widzi... poza tym wywaliłem plik z biosem .. a teraz zapomniałem co to za naped:/

==>> arbgre ale te zworki trzeba zewrzec na stałe ??

teraz niby naped chodzi ale tylko zanim włączy sie windows... bo jak sie włączy wnda to nawet go wysunąć nie moge:/
    Ale i tan na samym poczatku jest ten piep... blad IDE #1 ERROR

chciałem sciagnąć biosa do napedu - ale na stronie toshiby nie ma:/ : http://www.toshiba-europe.com/storage/pdl.asp...FARC&model=SDC2612&modeltype=DVDROMSL

napęd to : SD-C2612

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

Dla potomnych !!!

...żeby juz nie męczyli sie tak z tym napędem.

zaczne od poczatku:
    Kupilem sobie rok temu uzywana toshibke satellite cel 2.2/512 DDR/ DVD.
    Oi juz od poczatku DVD nie chcial mi czytac wszystkich plyt:/ - no coz pomeczylem sie troche ale w koncu postanowilem wymienic firmware:)
    Sciagnąłem firmware... nie pamietam jaki i skad... wgrałem zrobiłem restart i co .... DVD chodził jak nowy. Ale tylko do pierwszego uruchomienia.
    Potem zaczelo mnie dreczyć wyżej wymienione IDE #1 ERROR dzięki kolegom arbgre <== dzieki wielkie dowiedziałem sie ze trzeba zewrzeć zworki zeby wymusić slave bo z tego co pamietam przy updacie biosu zrobiłem na master (byl taki wybor) i to byla przyczyną mojej klęski.

Więc wziąłem się do roboty wyjąłem dvd zdjąłem pokrywe z dvd włożyłem go spowrotem tak tak abym mogł odpalić laptopa zwierająć piny 45 i 47 <akuter pod klawiatura jest taka dzurka gdzie wlożyłem malutki śrubokrecik i zwarłem w/w piny.
    DVD odpalił !!! :)
    no tak ale teraz trzeba by bylo wgrac bios taki ktory mi nie kaze zlutrowywac tych pinow... wiec poszukałem i znalazłem : http://www.toshibaer.com/firmware/ - teoretycznie wydawać by sie moglo ze oryginalne i najwlasciwsze ...... nic bardziej mylnego !!!
    Rownież aby odpalić musiałem zwierac zworki a na dodatek zadna plyta mi nie odpalała a windzie... informujac mnie o bledzie ze nie moze odczytac danych z DVD :/

Wiec miałem lipe:/ niedość ze musiałem zwierac to i tak guzik mi to dawało bo i tak nie czytał napę plyt.:/

Po dlugich i zmudnych poszukiwaniach dotarłem do BIOS-u ktory mnie uratował ... coz jutro zlutuję zworki.... ale przynajmniej czyta mi plyty:)

Oto ten bios:
    http://forum.rpc1.org/dl_file.php?site=firmware1&file=C2612_XA23.zip

Za pomoc dziekuje i pozdrawiam