Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie odtwarzacza mp3 przez kabel zmeniarki CD

piotrjg 22 Cze 2006 00:21 4706 19
  • #1 22 Cze 2006 00:21
    piotrjg
    Poziom 2  

Czy jest mozliwe takie podlaczenie, na kablu sa dwa kanaly dzwieku i masa do nich, pytanie jak oszukac radio zeby odnajdowalo zmieniarke, mimo ze faktyczne jej nie ma.;

0 19
  • #2 22 Cze 2006 02:18
    SlaweK
    Poziom 43  

Niektóre modele tak a niektóre nie.

SławeK

0
  • #3 22 Cze 2006 08:23
    djkill
    Poziom 12  

Ja od razu proponuję Ci zajrzeć do radia i podłączyć te chinche do wejścia końcówki i jak już tu koledzy mówili, zrobić sobie mały przełącznik w jakimś ustronnym mijscu. Mało eleganckie rozwiązanie, ale proste i niezawodne.

0
  • #4 22 Cze 2006 12:09
    djlj24
    Spec od car audio

Ta do wejścia końcówki - i grać na maksimum głośności cały czas. Zanim coś napiszecie to pomyślcie.
    A sprawa wygląda tak. Niektóre radia mają tryb pracy AUX albo włączany w MENU albo aktywowany w inny sposób. W innych nie ma takiego trybu oficialnie ale można go wymusić przerabiając trochę radio (zwykle grzebanie w sofcie). A te co nie mają takiego trybu zawsze można oszukać prostym systemem procesorowym, który udaje zmieniacz (zgłasza się jako zmieniacz i potem wysyła dane jakby czytał płytę).

0
  • #5 22 Cze 2006 17:21
    piotrjg
    Poziom 2  

Ok moj blad ze nie podalem o jakie radio chodzi jet to seryjnie montowane w fordzie mondeo radio EON 5000 rds, moze teraz bedziecie mogli powiedziec cos wiecej. Interesuja mnie raczej proste rozwiazania nie jestem elektronikiem.

0
  • #6 22 Cze 2006 17:29
    djlj24
    Spec od car audio

Prostych i gotowych rozwiązań nie ma (nie spotkałem emulatora zmieniacza a więc uwaga dla procesorowców - duże pieniądze do zebrania za tanie urządzenie).

0
  • #7 22 Cze 2006 21:29
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

To najprostrze rozwiazanie jak sie nie myle sterowanie dziala na szynie i2c a wiec nawet by bylo to dosc proste wystarczy dac komedy jest takie ustrojstwo i jest grana muza-to tak w duzym skrucie .Jakis monitor szyny plus eprom zalatwilby sprawe.

0
  • #8 23 Cze 2006 12:35
    Nawigator
    Poziom 33  

Dziękujemy Dziadziowi za takie bezwartościowe informacje.
    Protokół ACP w tym radiu to nie I2C a wejścia audio ze zmieniarki ma różnicowe co też komplikuje sprawę wiec adapter nie jest łatwy do wykombinowania. Nawet eeprom nie pomoże.
    Pozdr. N.

0
  • #9 23 Cze 2006 13:50
    djlj24
    Spec od car audio

ACP jest strukturalnie podobny do I2C jak przystało na transmisję synchroniczną. Ale problem jest w adresach i rozkazach - trzeba by na gotowym zestawie zgrać to i potem zaemulować. Wejścia różnicowe też da się przeskoczyć - wystarczy popatrzeć jak to robi Pioneer w tanich modelach z IP-Bus (niby symetryczne a L- i P- jest kondensatorem podane na masę). Prawdę mówiąc jakby był dostępny analizator - generator stanów logicznych prosty i tani to już sprawa do zrobienia łatwa ale niestety takie zabawki są zbyt drogie aby sobie je kupić. Bez tego niestety się nie przeskoczy.

0
  • #10 23 Cze 2006 14:53
    szeryfff
    Poziom 24  

a ja mam troche inne pytanie, konkretnie dotyczy to zestawu sony... czy jak zmieniarka jest podlaczona, to w momencie zmiany piosenki lub przewijania radio wycisza sygnal z zmieniarki, czy jest ono aktywne caly czas?

pozdrawiam!

0
  • #11 23 Cze 2006 18:34
    djlj24
    Spec od car audio

Zdaje mi się, że mute w Sony jest robione w zmieniaczu a nie w radiu - czyli to nie radio wycisza wejście ale zmieniacz wycisza wejście. A w czasie przewijania masz przecież podsłuch.

0
  • #12 23 Cze 2006 19:43
    szeryfff
    Poziom 24  

czyli teoretycznie pod wejscie moge podlaczyc jakies inne zrodlo, tylko ze zmieniarka musi byc caly czas podlaczona? dobrze kombinuje?

pozdro

0
  • #13 10 Wrz 2006 23:20
    olo_gsm

Poziom 12  

Przepraszam, że trochę odgrzewam kotleta ale właśnie stanąłem przed wyzwaniem podłączenia palmtopa z 4GB kartą który ma robic w aucie za navi i jednocześnie ma byc odtwarzaczem mp3 i natknąłem się na ten wątek.
    Dysponuję sprzętem typu AUDI CONCERT + oryginalna zmieniarko-mieszarka. Co sądzicie o pomyśle nagrania na płytkę audio "głuchej ciszy", w ten sposób zmusimy radio do pracy w trybie CD, a na kostkę DIN na wejście audio podac sygnał audio bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego palma?
    Wiem, że pomysł trochę dziwny ale zastosowanie adaptera http://www.piloty.pl/TRACK66.html skazuje automatycznie na rezygnację ze zmieniarki AUDIO CD. A taką "głuchą" płytą audio można by załatwic temat. Chyba, że w czymś przekombinowałem. Czekam na opinie i konstruktywną krytykę ;)

0
  • #14 12 Wrz 2006 13:15
    airbob
    Poziom 20  

Owszem to taka trochę partyzantka ale jest to jakieś wyjście z sytuacji.
    Szkoda trochę lasera w zmieniarce no i trzeba dorobić jakiś przełącznik na czinczach do wyboru czy zmieniarka czy palm.

0
  • #15 12 Wrz 2006 13:57
    olo_gsm

Poziom 12  

Sukces połowiczny. Wszystko działa nawet całkiem fajnie, chociaż mp3 nieco ciszej niż cd audio. Płyta 01 to palm z mp3 płyty 2-6 normalnie audio. I mam wszystko czyli kaseta, CD audio i MP3 :) Niestety entuzjazm opadł po podłączeniu ładowarki samochodowej do palma w czasie pracy. Ładowarka made in china strasznie sieje zakłócenia i jakośc dźwięku podczas ładowania jest raczej do bani. Trzeba pomyślec o jakimś filtrze.

0
  • #16 31 Sie 2007 13:17
    M4r0
    Poziom 11  

Też trochę odswieże temat a mianowicie mam radio Pioneer KEH-4830R podłączyłem mp3 kablami 2 czincze i 1 jack. Wszystko ładnie pięknie muzyka z mp3 leci ale również leci radio i tylko radio się podgłasza mp3 podgłaszam w mp3 ale jest za cicho. Mam opcje source która powinna przełączać na Kasete, Zmieniarke lub AUX ale niestety nie przełącza. Co zrobić by nie było słychać radia a podgłaśniać mp3 móglbym w radiu (wszystkie opcje by były dostępne dla mp3).

0
  • #17 31 Sie 2007 15:32
    SlaweK
    Poziom 43  

Niestety ale ten model nie ma wejścia AUX, a włączy wejście ze zmieniarki dopiero jak ją zobaczy.

SławeK

0
  • #18 01 Wrz 2007 11:06
    M4r0
    Poziom 11  

Jak to nie ma? To czemu w manualu jest napisane że po naciskaniu Source można przełącząć miedzy radiem, kasetą, zmieniarką a AUX?

0
  • #19 01 Wrz 2007 14:57
    Nawigator
    Poziom 33  

Mam wrażenie że podłączyłeś sygnał z mp3 do wyjścia AUX i się ten sygnał miesza jakoś z radiem.
    Pzdr. N.

0
  • #20 22 Kwi 2008 15:47
    adipaw
    Poziom 10  

chciałbym odgrzać kotleta po raz kolejny :)
    sprawa sie tyczy procesora dsp pioneera keh p9700r
    koniecznie chciałem go skaleczyć odtwarzaczem mp3 i tak sobie pomyślałem ze może jakoś zamiast modułu kasety da sie wpiąć!!?? po wyjęciu modułu kasety radio funkcjonuje jak by nigdy nic.
    bo sprawa aux w pioneerach jest ciekawie rozwiązana!! tzn. można je włączyć dopiero po podpięciu modułu który się nazywa CD-IB100 i jest adapterem ipod :)
    może da sie to jakoś obejść??

0
  Szukaj w 5mln produktów