witam mam pytanie czy mogl by mi ktos wyjasnic (tak lopatologicznie)zasade dzialania w/w tranzystorow chodzi mi glownie wktorym momencie nastepuje wzmocnienie i czy mozna sprawdzic (czy jest dobry)tranzystor zwyklym elektronicznym miernikiem dzieki za wszelkie info