Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CQ-H 03 EGP

03 Lip 2002 23:13 1626 7
  • Poziom 21  
    Stary Panasonic i "stary" UKF ! Czy procesor uPD 1713 AG 633 posiada opcję "górnego" UKF-u i czy ew. inny NEC temu podoła ? Wersję konwertera chwilowo odroczyłem. Dzięki za wszelkie info.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sam niegdyś nad takim radyjkiem siedziałem, ale nie udało mi się nic znaleść.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W SE 12/2000 jest podany przykład zastosowania dodatkowej głowicy do tego PANASONIC`a. Jest to rozwiązanie mało profesjonalne ale lepsze od konwertera.
  • Poziom 43  
    O ile pamiętam to wyświetlacz w tych radyjkach był 4 cyfrowy a potrzeba 5 gyfr, brakowało jedynki z przodu. Nigdy nie widziałem schematu tego radia. Trzeba by próbować znaleść opis tego procka w tej wersji programu
    a nawet gdyby miał to i tak trzeba przestroić głowicę. To niestety jeden z uroków syntezy częstotliwości. Można by pokombinowac z wolnym pinami tego procka choć wątpię by udało się coś znaleśc bez uwalenia jego.

SławeK
  • Poziom 19  
    Zrobiłem dwa takie Panasoniki według opisu zamieszczonego w SE i efekt był niezadawalający. To znaczy gdy zaprogramowałem stacje na "zimnym radiu" (przed chwilą włączone) to z upływem czasu następowało rozprogramowanie. Dopatrzyłem się że następuje dryft napięcia warikapowego , które wychodzi z procesora . Po wyłączeniu radia na jakiś czas znowu stacje wracały na swoie miejsce.
    Można też było zaprogamować na rozgrzanym radiu ale wtedy nie było stacji przez jakieś 15min od włączenia.
    Jeżeli była orginalna głowica z syntezą częstotliwościową to widocznie ten dryft nie przeszkadzał a po przeróbce działa to jako coś z syntezą napięciową i już nie jest o.k.
    Zakładałem głowice GLORIA .
    Jeżeli ktoś przestrajał to radio tym sposobem niech się podzieli Swoimi uwagami.
    Pozdrawiam Sławek
  • Spec od car audio
    Mi też płynęły fale (nawet o 1 MHz). Jedyne rozsądne rozwiązanie w tym przypadku konwerter z przełącznikiem na 2 pasma. I nic innego. Albo zmiana procka na wersję 603 (jest 603) tj. bez SDK. Wyświetlacz jest ok tj. ma dobrą liczbę cyfr ale bez SDK.
    Sam mam takiego szrota i nie mam pomysłu co z nim zrobić (jest z konwererem i nawet nieźle chodzi). Leży sobie w pudle.
  • Poziom 21  
    Serdecznie dziękuję wszystkim za cenne sugestie. Ponieważ posiadam procesor 1713 z progr.543(z rozbiórkowego Panasonika z górnym UKF-em) to spróbuję go podstawić. Jak nie "wypali" (albo jak wypali -go !) to zakładam dodatkową głowicę.Mam takie z oznaczeniem Omega,które zakładałem do różnych odbiorników z syntezą i działały poprawnie.Jeszcze raz dzięki !
  • Spec od car audio
    Jedyna opcję co można zmienić w tym procku to włączyć/wyłączyć dolby. A schemat był w dodatku specjalnym SE o radiach samochodowych. Tam był co prawda H05 ale on różni się tylko tym, że ma fader a H03 nie ma go choć ma miejsce.