logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Komputer piszczy nieprzerwanie - co może być przyczyną ciągłego dźwięku?

KaziuWichura 27 Cze 2006 21:39 2718 17
REKLAMA
  • #1 2769567
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Witam! Zaczne od tego, ze nie wiedzialem gdzie umiescic tego posta, poniewaz nie wiem JESZCZE do jakiego typu problemow to zaliczyc. Wiec do rzeczy, nigdy w zyciu jeszcze sie z czyms takim nie spotkalem. Siedzialem w drugim pokoju i naraz uslyszalem dlugi ciagly glos(prawdopodobnie PC Speakera). Caly czas piszczal...podszedlem do kompa, nic nie bylo mozna zrobic. Zawie-Ha totalna(caly czas ciagly pik). (CDROM zyje, temperatury ok). Wiec wylaczylem od zasilania wlaczylem, ok...po chwili pracy dalej...co to moze byc???

    pzdr.

    Moderowany przez jankolo:

    Temat wątku zmieniłem

  • REKLAMA
  • #2 2769598
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    Sprawdź czy nie zatarł Ci się wiatraczek na procesorze.
    Jeśli nie, podaj pełną konfigurację sprzętową.
  • #3 2769618
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Z wiatrakami wszystko ok, temeperatura procka tez (31-34 stopnie).

    Komp:
    -Celeron 2.53 S775 64B
    -Gigabyte GA-8I915ME
    -Sapphire ATI Radeon X300
    -512 Mb RAM ddr-400
    -WD 120G (modelu nie pamietam)
    -Sound Blaster Live! SB0060 ;P
    -Obudowa iBOX Vision

    To chyba tyle.
  • REKLAMA
  • #4 2769645
    grzegy
    Poziom 14  
    Posty: 118
    Pomógł: 6
    Ocena: 1
    a skad masz odczyt tej temp?
    z biosa?

    dotykales radiatora?

    moj komp tez poczul gorac ostatnich dni i piszczy.. :|
  • #5 2769693
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    A zasilacz kolega jakiś posiada? Poprosimy producenta, model i pomiary wykonane miernikiem pod obciążeniem.
    Czy te dźwięki zaczynają się w jakimś konkretnym momencie (włączenie programu, gry)?
    Proszę przeskanowaćc komputer na obecność wirusów, spyware, etc.
    Popieram kolegę grzegy. Warto sprawdzić czy aby napewno pomiar temperatury jest poprawny dotykając palcem do radiatora w momencie wydawania przez komputer dźwięków.
  • #6 2769784
    Tomash_ek
    Poziom 15  
    Posty: 155
    Pomógł: 8
    Ocena: 8
    Moim zdaniem mogą piszczeć cewki na płycie głównej - to się często zdarza.
    W celu sprawdzenia dotknij ich palcem podczas piszczenia. Jeśli przestaną to wiadomo że to one. Aby przestały piszczeć wystarczy pomalować całe cewki z rdzeniami lakierem do paznokci lub lakierem nitro.
    Oczywiście mam na myśli cewki grubym drutem na toroidalnych rdzeniach ferromagnetycznych.
    Pozdrawiam.
    Tsh.
  • REKLAMA
  • #7 2769858
    riger
    Poziom 24  
    Posty: 810
    Pomógł: 23
    Ocena: 9
    Moze wyda sie to smieszne ale sprobuj zaktualizowac BIOS do najnowszego wydania...
  • #8 2769877
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Narazie jakis czas chodzi...moze to cos z software'u...zobaczymy.

    Dodano po 2 [godziny] 49 [minuty]:

    Jestem na takim etapie:
    -piszczy nie z speakera, tylko z glosnikow
    -jak sie zatnie, to nic a nic - zadnych odznak zycia
    -radiator ok, wentylatory ok.

    Narazie odinstalowalem foobara, i przerzucilem sie chwilowo na IE (:/). Moze opera...nie wiem.

    A-ha, i jak sie zwiesi, to reset nic nie daje(nie startuje), dopiero wylacz/wlacz. Nie wiem dlaczego.

    Dodano po 30 [minuty]:

    Logfile of HijackThis v1.99.1
    Scan saved at 02:14:25, on 2006-06-28
    Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
    C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
    C:\Program Files\Gigabyte\ET5\GUI.exe
    C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
    C:\WINDOWS\SYSTEM32\ATIPTAXX.EXE
    C:\WINDOWS\system32\CTHELPER.EXE
    C:\WINDOWS\system32\kxmixer.exe
    C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe
    C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe
    C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
    C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
    C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\Program Files\Winamp\winamp.exe
    C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
    C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe
    C:\Documents and Settings\Kuba\Pulpit\HijackThis.exe

    R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = :
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
    O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
    O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll
    O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
    O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn\yt.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [EasyTuneV] C:\Program Files\Gigabyte\ET5\GUI.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Gtwatch] C:\WINDOWS\gtwatch.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [AtiPTA] C:\WINDOWS\SYSTEM32\ATIPTAXX.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ChrisTV Agent] "C:\Program Files\ChrisTV Lite\ChrisTV_Agent.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [DevconDefaultDB] C:\WINDOWS\READREG /PSCONV={NO} /NO_DEFPS
    O4 - HKLM\..\Run: [AudioHQ] C:\Program Files\Creative\SBLive\AudioHQ\AHQTB.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [WINDVDPatch] CTHELPER.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [kX Mixer] C:\WINDOWS\system32\kxmixer.exe --startup
    O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe"
    O4 - HKCU\..\Run: [Free Download Manager] C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe -autorun
    O4 - HKCU\..\Run: [SetDefaultMIDI] MIDIDef.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized
    O4 - HKCU\..\Run: [SpybotSD TeaTimer] C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe
    O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
    O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll
    O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{3F50BBD3-0E2A-4F34-9320-12E719B205EF}: NameServer = 192.168.10.9,194.204.159.1
    O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{3F50BBD3-0E2A-4F34-9320-12E719B205EF}: NameServer = 192.168.10.9,194.204.159.1
    O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip\..\{3F50BBD3-0E2A-4F34-9320-12E719B205EF}: NameServer = 192.168.10.9,194.204.159.1
    O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll
    O20 - Winlogon Notify: WRNotifier - WRLogonNTF.dll (file missing)
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
    O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
    O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
    O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe


    Moze sie przyda.
  • #9 2770677
    Tomash_ek
    Poziom 15  
    Posty: 155
    Pomógł: 8
    Ocena: 8
    Teraz obstawiam na wyschnięty/e kondensatory na płycie głównej. Takie coś raczej nie dzieje się z powodów programowych. A skoro temperatury są ok...
    Jak płyta sie zacina na amen, stawiam właśnie na kondy.
    Pozdrawiam.
  • #10 2776225
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    Wyczyscilem historie i ciasteczka w Operze i narazie jest good.
  • REKLAMA
  • #11 2776253
    mat_ed
    Poziom 43  
    Posty: 10074
    Pomógł: 924
    Ocena: 268
    Napisz lepiej jak wygladaja te elektrolity.
  • #12 2776258
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    Log jest czysty. Proponuję zastanowić się, czy naprawdę tyle programów MUSI być uruchamiane przy starcie systemu (wszystkie wiersze logu zaczynające się od 04)?
  • #13 2776260
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    Log właściwie czysty, tylko masz pełno programów uruchamianych przy starcie systemu, zupełnie zbędnych w tym momencie (O4 w logu) zastanów się czy Ci wszystkie potrzebne (zawsze można je włączyć jak rzeczywiście będą potrzebne).
  • #14 2776543
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    A ktore sa zbedne?

    Skype? ;D

    O4 - HKCU\..\Run: [Free Download Manager] C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe -autorun - co to jest?
  • #15 2776588
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    Wszystkie zaczynające się od O2 do O4 nie są u kolegi niezbędne do prawidłowego działania systemu. Niektóre byćmoże ułatwiają koledze pracę, ale większość tylko zaśmieca niepotrzebnie zasoby.

    KaziuWichura napisał:
    [...]O4 - HKCU\..\Run: [Free Download Manager] C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe -autorun - co to jest?
    To już kolega sam powinien wiedzieć po co instalował program "Free Download Manager" czyli popularny akcelerator ściągania plików.
  • #16 2776601
    KaziuWichura
    Poziom 24  
    Posty: 887
    Pomógł: 3
    Ocena: 33
    C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe, nie mam czegos takiego. I nie moge sobie przypomniec kiedy to zainstalowalem, czy to jest potrzebne, daje cos? Bo HijackThis pokazuje ze jest ok.
  • #17 2776660
    Figi
    Poziom 37  
    Posty: 3406
    Pomógł: 306
    Ocena: 82
    Nie. Nawet jeśli ściągasz coś za pomocą tego programu, to możesz go włączyć przed ściąganiem.
  • #18 2776806
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    Zupełnie zbędne:
    O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [AtiPTA] C:\WINDOWS\SYSTEM32\ATIPTAXX.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [WINDVDPatch] CTHELPER.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [kX Mixer] C:\WINDOWS\system32\kxmixer.exe --startup
    O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe"
    O4 - HKCU\..\Run: [Free Download Manager] C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe -autorun

    Zastanowiłbym się ponadto nad tymi pozycjami, zawsze możesz włączyć:
    O4 - HKLM\..\Run: [EasyTuneV] C:\Program Files\Gigabyte\ET5\GUI.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [Gtwatch] C:\WINDOWS\gtwatch.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ChrisTV Agent] "C:\Program Files\ChrisTV Lite\ChrisTV_Agent.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [DevconDefaultDB] C:\WINDOWS\READREG /PSCONV={NO} /NO_DEFPS
    O4 - HKCU\..\Run: [SetDefaultMIDI] MIDIDef.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized
    O4 - HKCU\..\Run: [SpybotSD TeaTimer] C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe

Podsumowanie tematu

✨ Komputer wydaje ciągły, długi dźwięk, prawdopodobnie z głośników, a nie z PC Speakera. Problem pojawia się wraz z zawieszaniem się systemu, który po zacięciu nie reaguje na reset, wymaga wyłączenia zasilania. Temperatura procesora jest prawidłowa (31-34°C), wentylatory i radiator działają poprawnie. Podejrzewane przyczyny to piszczące cewki na płycie głównej, które można tymczasowo wyciszyć lakierem do paznokci, lub wyschnięte kondensatory elektrolityczne powodujące zawieszanie się sprzętu. Zalecane jest sprawdzenie kondensatorów wizualnie. Aktualizacja BIOS-u oraz skanowanie systemu pod kątem wirusów nie przyniosły jednoznacznej poprawy. Dźwięk nie jest generowany przez PC Speakera, lecz przez głośniki. W logu systemowym nie wykryto złośliwego oprogramowania, jednak zasugerowano ograniczenie liczby programów uruchamianych przy starcie systemu, zwłaszcza zbędnych procesów takich jak Free Download Manager. Po wyczyszczeniu historii i ciasteczek w przeglądarce Opera problem chwilowo ustąpił, co sugeruje możliwy wpływ oprogramowania na stabilność systemu.
REKLAMA