Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działająca klawiatura w SAMSUNG SGH E715

29 Cze 2006 10:10 1050 4
  • Poziom 10  
    W wyżej wymienionym telefonie przestała działać klawiatura jedynym sprawnym klawiszem jest włączenie i wyłączenie telefonu.
    czy możę mi ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat i w jaki sposób można usunąć usterke. pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Hey.
    Zazwyczaj jest to taśma łącząca płyty, może też być brudna folia na klawiaturze. Jeżeli nie działa żaden klawisz w całym telefonie to sprawdź czy (o ile otwierałeś telefon) nie masz wciśniętego klawisza kamery lub głośności, często przy składaniu telefonu podwijają się gumki na tych przyciskach. W najgorszym przypadku masz zalany albo złamany telefon. Taśmę najlepiej wymienić na nową koniecznie zaklejając lcd konektory, czyszczenie pomaga na jakiś czas, a jeżeli jest srebrna to od razu do wymiany bo są wadliwe. Jeżeli wina leży po stronie folii na klawiaturze to możesz spróbować ja wyczyścić, choć polecam wymianę. Na zalanie nie bardzo jest pomoc bo jeśli poszła korozja pod układy to wcześniej czy później fon padnie. Złamanie możesz zlokalizować pod powiększeniem na kleju wokół układów scalonych, jeżeli znajdziesz to scalaki są do wymiany, niestety do tego trzeba specjalistyczny sprzęt.

Powodzenia.
  • Poziom 10  
    dzięki Markus ale podłączyłem ostatnio słuchawkę pod telefon i wyobraz że wszysko działa normalnie przestaje w momencie jak wyjmę jack z gniazda telefonu jak myślisz co to za usterka?

Sprecyzuj temat -> Regulamin. W przeciwnym wypadku poleci do kosza.<bony78>
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    yyyyyyy

Ciekawa sprawa, słuchawka jest pewnie z mikrofonem. W modelu e330 jest taka dziwna sprawa ze jak nie działa klawiatura to należy wymienić mikrofon, taki elektroniczny paradox :) ale warto spr. Może też być uszkodzone właśnie to gniazdo zestawu słuchawkowego.
  • Poziom 10  
    faktyczniu uszkodzona byla sluchawka po wymianie wszysko dziala prawidlowo dziekuje zainteresowanym za pomoc.
    prosze o zamkniecie tematu