Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem: programator Willem + W49F002UP12B + 39VF020

psychoarti 29 Cze 2006 16:45 1870 3
  • #1 29 Cze 2006 16:45
    psychoarti
    Poziom 15  

Jeszcze jedno i - mam nadzieję ostatnie - pytanie związane z programatorem Willem, z którym aktualnie walczę.

Programator w wersji: 4.9A, soft do niego w wersji: 0.97h
    Sprzęt prawidłowo wykrywany przez program.

Mam problem z kasowaniem/programowaniem układów PLCC 32.
    Chodzi mi o 2 konkretne układy: W49F002UP12B, oraz 39VF020
    Mogę je czytać, ale niestety nie da rady ich kasować/zapisywać.
    Gdy wybieram: Action->Erase 28/29/49/89/90/PIC, układy niby się kasują, ale potem gdy sprawdzam "blank check"iem - okazuje się że układ nie jest czysty. No i oczywiście z racji tego że nie są czyste, nic nie mozna na nie zapisac.

Próbowałem wkładac oba układy zarówno do podstawki Firmware/HUB PLCC32 jak i PLCC32 - efekt ten sam.

DIP-Switch i zworkę VCC ustawiłem oczywiście tak jak program pokazał dla tego typu kości.

Proszę o pomoc? O co tutaj może chodzić? Może coś z innymi zworkami źle zrobiłem?
    Proszę uprzejmie o krótką instrukcję jak zaprogramowac tą wersją Willema obydwie wspomniane przeze mnie kości.

0 3
  • #2 29 Cze 2006 18:27
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę wyjaśnić dlaczego został założony kolejny temat dotyczący tego samego programatora?

0
  • #3 01 Lip 2006 14:58
    psychoarti
    Poziom 15  

Cytat:
    Proszę wyjaśnić dlaczego został założony kolejny temat dotyczący tego samego programatora?

Dlatego, że dotyczy on zupełnie innego zagadnienia ;-)
    Tamten problem jest juz rozwiazany, a ten dotyczy czego innego (zreszta wystarczy przeczytać treść żeby łatwo to zauwazyć).

0
  • #4 23 Lip 2006 18:35
    vipert
    Poziom 13  

Witam
    te układy co chcesz ruszyć mają zasilanie przy kasowaniu i programowaniu 3.3 V a dokładnie od 2,7 V do 3,6 V musisz sobie kupić adpater firmware hub/lpc lub zrobic ptosta stabilizacje z 5 V na 3.3 v wystarczy jedna dioda zenera 3,3 V jakis tranzystorek npn np bc550 orz rezystorek :) sam miałem to robić ale jestem za leniwy aby sie bawić tak i zamawiam adapter jeśli posiadasz inną płyte mozesz na innej płycie zaprogramowac biosa jest to ryzykowne ja własnie tak ubiłem jeszcze jednego biosa :) nie proponuje takie zabawy :) pozdrawiam

0