Ostatnio zaciekawiła mnie jedna sprawa. Jak zmierzyc pojemnośc kondensatora przy pomocy zwykłego miernika ( napiecie, nateżenie, opór ). Niby to sie wydaje proste.. zmierzyć prąd ładowania przy określonym napięciu w określonym czasie.... lecz prad w czasie ladowania sie zmienia i potrzeba by układać jakąs funkce zapewne logarytmiczna.
Pytanie brzmi.
Czy jest możliwe zmierzyć pojemność kondensatora mając tylko prosty miernik?
Pytanie brzmi.
Czy jest możliwe zmierzyć pojemność kondensatora mając tylko prosty miernik?