Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wykryć szpiega typu :"Oko szefa"

02 Jul 2006 12:57 54494 11
  • Level 13  
    Witam. Wiem że mam na komputerze w firmie zainstalowane jakieś oprogramowanie szpiegujące, umozliwiajace pracodawcy podgląd na to co robie, lecz nie moge tego niczym wykryć co to jest i jak to unieszkodliwić. Jest to chyba jakiś program typu "Oko szefa" bądź też jakis podobny. Jesli ktoś wie w jaki sposób moge to sprawdzić (wykryć) i unieszkodliwić to proszę o pomoc.
  • Level 38  
    Pracuj uczciwie to nie będziesz się musiał bać szefa :D :D :D
  • Level 13  
    wielkie dzieki za pomoc, o to mi właśnie chodziło; a pracuje uczciwie, tylko nie lubie jak mi ktoś patrzy na rece; zresztą chyba nikt nie lubi
  • User removed account  
  • Level 13  
    ...a jak mam to wykryc wogóle co to jest ??
  • User removed account  
  • Level 24  
    Odpal netstat i tam będziesz widział z kim jesteś połączony, jak z szefem to sam wiesz co robić... :)
  • Level 13  
    netstat odpalałem, ale przeleci całą liste i wszystko znika, a poza tym aż na tyle się nie znam na tym, może jest jakis prostszy sposób ?
  • Level 24  
    No to tak jak pisał kolega odpl taskmgr
    (Uruchom > taskmgr ) i tam zobacz...
    A co do netstat to odpalaj w ten sposób (Uruchom > cmd > netstat) wtedy nic Ci nie zniknie...
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    ale skąd mam wiedziec w taskmgr jaki ten szpieg ma skrót, bo przecież tam nie ma pełnych nazw tylko same skróty i to często mają inne literki niż pełna zawa programu. A czy nie mozna by sprawdzić za pomocą portów, ( nasłuchiwanie ) ? tylko jak ???
  • Level 24  
    No to właśnie dlatego mówiłem o netstat, możesz też użyć programu proport, tam będziesz miał wyszczególnione wszystkie połączenia, daje program w załączniku...
  • Level 13  
    dzięki, przetestuje go

Moderated By jankolo:

uważam, że zagadnienie zostało wystarczająco naświetlone. Temat zamykam