Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się udostępnić internet na telefon przez Bluetooth

Emyl 03 Lip 2006 14:31 8148 33
  • #1 03 Lip 2006 14:31
    Emyl
    Poziom 13  

Witam.

Mam lg u880 i w BlueSoleil mam do wyboru 3 opcje:
    Usługa Bluetooth Port szeregowy
    Usługa Bluetooth Transfer plików
    Usługa Bluetooth Object Push

Czy przez któreś z tych połączeń mogę udostępnić internet żeby był na telefonie i czy mój telefon to obsługuje?

Czy są jakieś inne programy do komunikacji telefonu z komputerem oprócz BlueSoleil?

0 29
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 04 Lip 2006 19:35
    dedopl
    Poziom 26  

To co opisałeś jest możliwe ale z telefonu na PC
    a do udostępnianiu połączenia internetowego na tel GSM nie słyszałem i chyba takiej metody nie ma.

0
  • #3 04 Lip 2006 23:03
    Emyl
    Poziom 13  

Ale podobno w nokiach z symbianem się da.

0
  • #4 07 Lip 2006 23:37
    Emyl
    Poziom 13  

Pomyłka: pobawiłem się telefonem i zobaczyłem że da się włączyć funkcje:

Usługa Bluetooth Dial-Up Networking

Czy teraz da sie teraz udostępnić internet żeby był na telefonie?

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #5 08 Lip 2006 07:45
    djivo
    Poziom 23  

wydaje mi się że cały czas próbujesz zrobić to na odwrót ile się nie mylę Bluetooth Dial-Up Networking włączyłeś gdzie w bluesoleil czy w telefonie
    wydaje mi się że jest o nie możliwe
    zawsze to telefon stanowił modem a nie na odwrót
    nie słyszałem o tym aby ktoś próbował z komputera robić
    blootooth dial-up modem a z telefonu odbiorcę po drugie nie wiem jak telefon ustawi i pobierze sobie adresy dns bramkę i całą resztę rzeczy może ci się uda nie wiem ale wątpię pozdrawiam i życzę powodzenia

0
  • #7 08 Lip 2006 10:51
    djivo
    Poziom 23  

no wiekszej gupoty nie slyszlem wiekszosc JAK NIE wszyskie telefony z SYMBIANEM maja taka mozliwosc przez D.S. !!!!!!!!!!!!!!!!!!1

pytanie czy u880 ma symbiana?
    jesli tak to ok przepraszam
    jeszcze napisz co oznacza dla Ciebie skrót d.s.
    bo tego nie wiem

0
  • #8 08 Lip 2006 11:36
    Emyl
    Poziom 13  

No właśnie podobno u880 niema simbiana tylko zwykłą jave :( i chodzi mi o to czy przez jave też się da (obsługuje 3 generacje to coś znaczy w tym)? a co do tego Dial-Up to w telefonie włączyłem.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

0
  • #9 08 Lip 2006 11:53
    pmichniewski
    Poziom 18  

Nie da rady... Właściwie tylko telefony z Symbianem (i to też nie wszystkie - poczytajcie o cyrkach z nowymi wersjami softu w których usilnie próbują to zablokować) udostępniają taką możliwość... Nie słyszałem o innych telefonach , które by na coś takiego pozwalały.

0
  • #10 08 Lip 2006 12:49
    Emyl
    Poziom 13  

Właśnie :( bo w telefonie niemam nawet gdzie ustawic ip, bramy, dns tylko jakis APN i nawet niewim co to jest ale jak byłem w plusie zeby mi ustawili gprs to w miejscu APN wpisali wap.plusgsm.pl

Czyli się nieda udostępnić internetu na telefon bez simbiana przez Bluetoot :(

A co daje Port szeregowy i Dial-Up Networking ?? Do czego to jest?

0
  • #11 08 Lip 2006 13:54
    pmichniewski
    Poziom 18  

Usługi te są przydatne gdy np. łączymy dwa komputery, komputer z palmtopem, komputer z laptopem itd. Wtedy Bluetooth może udawać modem lub port szeregowy. Można również zestawić połączenie sieciowe poprzez Bluetooth (tzw. PAN - Personal Area Network). Niestety większość telefonów nie pozwala na takie zabawy ze względu na... kasę. Oczywiście, że producenci telefonów mogliby udostępnić takie możliwości, bo to w sumie żadna filozofia napisać krótki kawałek kodu (generalnie bardzo często ten kawałek kodu już jest napisany, tylko usunięty lub zablokowany tuż przed etapem produkcji masowej), lecz niestety operatorom by się to nie spodobało i żaden z nich nie kupiłby takich telefonów, bo nie mieliby z tego korzyści, gdyby ludzie tak po prostu łączyli się z Internetem przez Bluetooth, a nie przez GPRS.

Zresztą w wielu telefonach do niedawna nawet nie dało się kopiować przez Bluetooth plików typu dzwonki czy obrazki właśnie z tego samego powodu (wyjątkiem są tu znowu telefony z Symbianem, które i tak rzadko są oferowane klientom i to po bardzo wysokich cenach, często przewyższających ceny w salonach firmowych producentów telefonów !).

Niestety... Wniosek jest taki, że trzeba płacić, płacić i jeszcze raz płacić... Smutne, ale prawdziwe...

0
  • #12 08 Lip 2006 14:02
    Kryco
    Poziom 10  

A czy ktoś by mógł napisać jakie telefony mają Symbian?

0
  • #13 08 Lip 2006 15:18
    hakerjur
    Poziom 11  

intstalujesz opere mibile na fonie i samo neta powinno wykryc u mnie w p800 tak jest

0
  • #14 08 Lip 2006 15:45
    pmichniewski
    Poziom 18  

hakerjur napisał:
    intstalujesz opere mibile na fonie i samo neta powinno wykryc u mnie w p800 tak jest

P800 jest właśnie na Symbianie...

Generalnie Symbiana mają telefony Nokii z wyższej półki:

NGage i NGage QD
    Nokia 7650, 3650, 6600, 6630 itd.
    Nokia N-Series

Telefony SE:
    P800, P900, P910 itd.

Siemens SX1
    Sendo X1, Sendo X2
    Motorola A100 i jeszcze jakaś chyba

no i parę innych mniej znanych telefonów...

0
  • #15 08 Lip 2006 16:09
    Emyl
    Poziom 13  

Mam tą opere mini i jak chce tam coś ustawić to wyskakuje napis:
    Opera Mini wants to send information. This will require conneting to the network which may cost you money. Is this OK?
    (i sa opcje do wyboru):
    Allow this session.
    Allow this time.
    Deny this time.
    No, shut off

????CO MAM WYBRAć????

I o co się pytaja? Może jest ktoś dobry z angileskiego i umie to przetumaczyć??

0
  • #16 08 Lip 2006 16:12
    Kryco
    Poziom 10  

Dzięki za te telefony a może ktoś wie czy w jakimś abonamęcie za max. 25zł jest nakia 3650 ijak tak to za ile?

Emyl: Niejestem dobry z angielskiego :(

0
  • #17 08 Lip 2006 19:33
    pmichniewski
    Poziom 18  

Nokię 3650 można dorwać za niecałe 300 zł, więc nie wiem po co Ci to koniecznie w abonamencie... Ale polecam raczej 3660, bo ma przynajmniej normalną klawiaturę...

0
  • #18 09 Lip 2006 11:18
    hakerjur
    Poziom 11  

tylko ze w nokiach jest do bani jedna sprawa!! aplikacje sis mozna instalowac tylko i wylacznie na telefonie, nie ma mowy o karcie pamieci wiec 4 mega to troszeke malo na aplikacje. Dlatego wziolem p800 mam tam 128 mega wlasnie na aplikacje no i dotykowy ekran jakies 2 miesiace temu na allegro za p800 zaplacilem 450 zeta a wyglada jak newka

0
  • #19 09 Lip 2006 12:17
    Emyl
    Poziom 13  

hakerjur jak już instalowałeś opere mini to Ci też takie wyskakiwało:
    Opera Mini wants to send information. This will require conneting to the network which may cost you money. Is this OK?
    (i sa opcje do wyboru):
    Allow this session.
    Allow this time.
    Deny this time.
    No, shut off

Co co tam wybrałeś?

0
  • #20 09 Lip 2006 13:30
    pmichniewski
    Poziom 18  

hakerjur napisał:
    tylko ze w nokiach jest do bani jedna sprawa!! aplikacje sis mozna instalowac tylko i wylacznie na telefonie, nie ma mowy o karcie pamieci wiec 4 mega to troszeke malo na aplikacje. Dlatego wziolem p800 mam tam 128 mega wlasnie na aplikacje no i dotykowy ekran jakies 2 miesiace temu na allegro za p800 zaplacilem 450 zeta a wyglada jak newka

Pierwsze słysze... Zarówno na Nokii 3650 koleżanki, jak i na moim SX1 (który ma to samo oprogramowanie) da się instalować na karcie... Podejrzewam, że i to samo jest w nowszych modelach, bo i niby czemu właściwie by mieli to zmienić ?

Dodano po 2 [minuty]:

Emyl napisał:
    Mam tą opere mini i jak chce tam coś ustawić to wyskakuje napis:
    (i sa opcje do wyboru):
    Allow this session.
    Allow this time.
    Deny this time.
    No, shut off

????CO MAM WYBRAć????

I o co się pytaja? Może jest ktoś dobry z angileskiego i umie to przetumaczyć??

No to się przecież Ciebie pyta, czy pozwolisz mu się dobrać do Internetu (przez GPRS lub CSD - nie połączy się przez Bluetooth), co może Cię kosztować parę groszy i daje Ci do wyboru:

-Pozwól w trakcie tej sesji
    -Pozwól teraz
    -Nie pozwól teraz
    -Nie, wyłącz się

0
  • #21 09 Lip 2006 17:31
    Emyl
    Poziom 13  

Który według Was telefon jest lepszy n3650 czy siem sx1?
    Czy to prawda ze na symbianie czesto ginie książka telefoniczna i sie czesto zawiesza system? A i czy ktoś może napisać ile czasu trzyma bateria w telefonie n3650/siem SX1?

0
  • #23 10 Lip 2006 09:22
    Emyl
    Poziom 13  

No fajnie tylko czy to sam testowałeś czy tylko link znalazłeś?
    Może wiesz czy na k510i też to pojdzie?

0
  • #24 10 Lip 2006 16:31
    otol
    Poziom 12  

Nie testowałem tego jeszcze bo od dłuższego czasu nie mam żadnego SE. Pobaw się tym, jak będzie działać to daj znać. Jeśli opis działa to na k510 też powinno dziabać :)

0
  • #25 10 Lip 2006 16:57
    Emyl
    Poziom 13  

Właśnie teraz zamierzam wziąć abonament (prawdopodobnie w erze) i patrze jaki telefon wybrać. :) Może ktoś podpowie :D

0
  • #26 10 Lip 2006 17:00
    otol
    Poziom 12  

Bierz coś z SonyEricssonów. Jak dla mnie najlepsze telefony. Polecam K700, K510 a z tych droższych to D750, W800, K750. Używałem K500, kilka Siemensów i Nokie 6020. K500 wypadał najlepiej z tego grona i byłem z niego bardzo zadowolony. Polecam tą markę

0
  • #27 10 Lip 2006 22:19
    Emyl
    Poziom 13  

Ja się wacham między SE K510i , N6021 i Siem. SX1

Co polecasz ??

0
  • #28 08 Wrz 2006 00:01
    weczi
    Poziom 12  

a bedziecie o starociach gadac wezcie sobie 6630 albo juz cos z N'ek jak N70 :D
    o wersjach symbiana i mozliwosciach telow przeczytacie (po prawej) na www.symbianos.pl

ale ja dalej nie doszedlem do tego zeby mi dzialal net na komie - wiem ze da sie to spokojnie zrobic, ale nie mam mRoute w najnowszym pc suite...

0
  • #29 08 Wrz 2006 10:03
    Emyl
    Poziom 13  

No ja niewiem co jest starsze K510i czy 6630 :D

0