Witam,
Chciałbym zapytać - może ktoś umie mi pomóc - o możliwości detekcji zaniku zasilania w sieci energetycznej?
Mam koncepcje zastosowania transoptora (mam nawet LTV814, który ma ledy obustronnie spolaryzowane, czyli działa z AC). Nie wiem natomiast jak dobrać elementy do układu dopasowującego diody z 220V do 1V potrzebnego do ich zasilenia. Próbowałem to policzyć, ale mam problem z prądem.
W związku z tym, może ktoś potrafi mi zaproponować sensowne rozwiązanie już policzone tak, żeby po złożeniu tego do kupy i wpięciu w gniazdko nie było widać dymu...
Z góry serdeczne dzięki za wszelką pomoc!
Chciałbym zapytać - może ktoś umie mi pomóc - o możliwości detekcji zaniku zasilania w sieci energetycznej?
Mam koncepcje zastosowania transoptora (mam nawet LTV814, który ma ledy obustronnie spolaryzowane, czyli działa z AC). Nie wiem natomiast jak dobrać elementy do układu dopasowującego diody z 220V do 1V potrzebnego do ich zasilenia. Próbowałem to policzyć, ale mam problem z prądem.
W związku z tym, może ktoś potrafi mi zaproponować sensowne rozwiązanie już policzone tak, żeby po złożeniu tego do kupy i wpięciu w gniazdko nie było widać dymu...
Z góry serdeczne dzięki za wszelką pomoc!