Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser do wieży, Philips, VAM2201, nowy - nie działa

06 Lip 2006 14:05 5942 10
 • Poziom 10  
  Witam.

  Problem wygląda następująco:

  Niedawno przestał mi poprawnie dzialać laser w wieży Philips MZ7 (płytki były odtwarzane nierównomiernie i przeskakiwały). Postanowiłem wymienić laser na nowy. Jednak po jego wymianie, CD zachowuje się tak, jak gdyby wogóle go nie wykrywał (lasera). To znaczy: gdy włoże stary laser wszytko jest ok, CD wykrywa płytki i jest możliwe ich odtwarzanie, natomiast gdy włoże nowy, nic się nie dzieje nawet wieża nie próboje rozkręcić płytki w celu jej wykrycia (identyczne zachowanie występuje gdy odłącze kabelek od lasera).

  Czy oznacza to że laser który zakupiłem jest uszkodzony, czy może popełniam jakiś błąd o którym nie mam pojęcia?
  Czy możliwe jest że laser który otrzymałem to nie jest VAM 2201 - na pudełku widnieje ten symbol, jednak na samym laserze nigdzie nie potrafie odczytać symbolu, pisze tylko VAM i Philips+jakieś cyfry.

  Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
 • Poziom 23  
  Moze trzeba rozlutować zworkę która jest zwarta fabrycznie by zabezpieczyć laser przed ładunkami statycznymi.
 • Specjalista AGD
  a kupiłęś sam laser czy całą mechanikę bo raczej występują z całą mechaniką zworek raczen nie mają tylko metalową wkładke zwierającą wszystkie piny
 • Poziom 15  
  Witam. Z tego co pamiętam nie miały zwór zabezpieczających. Jesli zaś był wymieniany z mechanizmem to sprawdził bym czy kableod silników nie są pomylone- bo z tego co wiem to wiele mechanizmów było bez okablowania do silników sprzedawanych. Wystarczy że pomylona biegunowość silnika i już nie będzie czytał. No chyba że miałeś pecha i trafiłeś na wadliwy egzemplarz.

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Kupilem sam laser, bez mechaniki. Hmm z tego co widze to każdy pisze coś innego i w końcu nie wiem czy jest ta zworka czy nie... Pytanie brzmi gdzie mogę to sprawdzić żeby mieć 100% pewności, a w przypadku gdy zworka rzeczywiście jest w tym laserze, to która to dokładnie?
 • Poziom 23  
  Jeżeli na końcu pasa była taka metalowa płaska zworka to nie ma zworek na samym czytniku. Przy montażu lasera/czytnika dobrze jest zabezpieczyć sie przed ładunkami statycznymi. Sam laser jest na nie bardzo wrażliwy. Podaj oznaczenie na samym czytniku. Gdzie kupiłeś ten laser?
 • Poziom 10  
  Żadnych metalowych zworek tam nie ma. Oznaczenie: 475 3 2468
 • Poziom 15  
  Zacznij od tego czy jak mu wsuniesz pustą szuflade czy ogniskuje? Jeśli ogniskuje to zerknij czy świeci?
 • Poziom 23  
  Jeżeli na końcu pasa nie dano metalowej klamerki to musi być zworka na płytce czytnika. Popatrz uważnie czu nie ma dwóch półokrągłych punktów lutowniczych zwartych cyną. Po montażu trzeba je rozlutować. Jeżeli nie było ani klamerki ani zworki to jest co najmniej dziwne. Wygląda identycznie jak stary laser?
 • Poziom 10  
  Jak mu wsune pustą szufladę to porusza sie w gore i w dół. A jak sprawdzić czy świeci to nie mam pojęcia, jakieś rady?
 • Poziom 23  
  Zeby sprawdzić czy swieci to musisz zdemontować ramię nad czytnikiem , a jezeli nie da się to popróbuj małym lusterkiem (np: dentystycznym). Sorki że tak się czepiam tej zworki, ale w wszystkich które montowałem zawsze była -jak nie klamerka to zworka . Laser nie będzie się świecił jeżeli zworka jest nierozłączona. Ona zwiera sam moduł lasera.