Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do menu DVD. Profesjonalne menu.

kuba883 08 Lip 2006 21:58 10382 23
  • #1 08 Lip 2006 21:58
    kuba883
    Poziom 12  

witam potrzebuje jakis porzadny program do robienia profesialnego menu w filmach dvd
    \
    ( mam 2 filmy na jednym dvd i chce miec opcje w menu wł\wył dzwieku (lektora) i napisów)

pozdrawiam i z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi

0 23
  • #2 08 Lip 2006 22:22
    datatomek
    Poziom 26  

Takim programem jest m.in. Adobe Encore.Daje on możliwość zbudowania w pełni profesjonalnego menu.A w połączeniu z Photoshopem wykreować można bardzo wyszukaną grafikę do menu,przyciski,i okna przycisków video.Możliwości nieograniczone.Posiada możliwość zabezpieczenia oryginału filmu metodami Macrovision,CSS,oraz ustalenie ograniczonej ilości kopii z oryginału.Próbną pełną wersję można pobrać ze strony Adobe. Oczywiście jest również kilka innych prostrzych programów.Najprostrzy chyba znajduje się w pakiecie Nero pod tytułem NeroVision.

0
  • #4 09 Lip 2006 17:24
    kuba883
    Poziom 12  

ale google nie wypowiedza sie o jkaosci programu , o jego własciwosciach , a miedzy innymi po to jest forum , a jak Tobie sie nie podoba to nie czytaj !!!

I daruj sobie takie odpowiedzi bo wpisac w google to kazdy DEBIL potrafi

0
  • #5 09 Lip 2006 18:02
    nerevarine
    Poziom 21  

Kolego kuba883 - forum jest od tego aby pomagać. To prawda. Ale na forum piszemy dopiero wtedy, jeśli inne metody zawiodą. A taką metodą jest google.
    Tu kolega ma linka do opisu, jak zrobić menu programem DVD Styler
    http://divx.howto.pl/Czytaj-artykul-55.html

Pozdrawiam

0
  • #6 09 Lip 2006 20:05
    leonov
    Poziom 41  

kuba883 napisał:
    ale google nie wypowiedza sie o jkaosci programu , o jego własciwosciach , a miedzy innymi po to jest forum , a jak Tobie sie nie podoba to nie czytaj !!!

I daruj sobie takie odpowiedzi bo wpisac w google to kazdy fajny człowiek potrafi

A ty wiesz że jak komuś dany progam "pasuje" to tobie też będzie ??? ZAINSTALUJ !!! SPRAWDŹ!!! OCEŃ !!! to jest NAJLEPSZA METODA !!!!

0
  • #7 10 Lip 2006 22:13
    datatomek
    Poziom 26  

To ja zadam do kolegi kuba883 pytanie.Na jakim etapie jesteś kolego w tych sprawach dotyczących tworzenia menu,zasad jakie tym procesem rządzą,jakie masz doświadczenie w tworzeniu grafiki,i czy próbowałeś już jakiegokolwiek programu do tego celu? Zadałeś pytanie o porządny program,czyli można założyć że już jakieś "nieporządne" masz już opanowane? Odpowiedz,to pomoże dopasować coś pod umiejętności.Pozdrawiam.

0
  • #8 03 Wrz 2006 19:44
    ficon
    Poziom 13  

Witam, nie chce zamieszczac nowego tematu bo przewija sie to w kolko. Ale szukam czegos prostego. Jakies Menu, w postaci 2 okladek z filmow w postaci jpg, i klikniecie na nie odpala film DVD, czytalem o roznych programach do authoringu DVD ale to sa raczej rozbudowane programy. potrzebowalbym cos prostego bez zbednych zaaawansowqnych opcji jak dla mnie:)

0
  • #9 04 Wrz 2006 17:52
    tolkien1980
    Poziom 18  

Cytat:
    Menu, w postaci 2 okladek z filmow w postaci jpg, i klikniecie na nie odpala film DVD,(...) potrzebowalbym cos prostego bez zbednych zaaawansowqnych opcji jak dla mnie:)

Proponuję byś zaczął od DVDstylera, to co chcesz osiągnąć zrobisz dokładnie w tym programie. Możesz go pobrać stąd: http://www.videoaudio.pl/Pokaz-plik-122.html
    A tutaj masz opis: http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-55.html

0
  • #10 05 Wrz 2006 01:38
    datatomek
    Poziom 26  

Jeśli mas nero,to w nim jest vision express,i tam można w prosty sposób stworzyć menu.

0
  • #11 05 Wrz 2006 17:24
    ficon
    Poziom 13  

Hej mam tego DVDStylera i zrobilem sobie takie cos? Czarne tlo i na srodku 2 okladki i pod nimi dwa przyciski. Ale gdy daje "wypal plyte" i mi tam cos robi i po chwili mi wyskakuje ze
    "Przygotuj
    Budowanie menu
    Fixing plików MPEG
    Niepowodzenie **ERROR: [???] Unrecogniseable file(s)... exiting.
    Błšd podczas wykonywania polecenia:mplex -f 8 -S 0 -o "G:\\dvd\title0-1-0.vob" "G:\\dvd\title0-1-0-0.m2v" "G:\\dvd\title0-1-0-0.mp3" Nie wiem czy dobrze to robie? I nie wiem dlaczego ten program cos konwertuje *.m2v i *.mp3 jesli ja mu opd razu *.vob dodaje.

0
  • #12 05 Wrz 2006 20:58
    tolkien1980
    Poziom 18  

Cytat:
    I nie wiem dlaczego ten program cos konwertuje *.m2v i *.mp3
    Nie wiem skąd u ciebie audio w formacie .mp3, przecież to nie kompatybilne z formatem DVD.
    Audio powinno być w formacie .mp2, .mpa, .ac3, .wav

0
  • #13 05 Wrz 2006 21:20
    ficon
    Poziom 13  

No ja tez nie wiem wogole po co on cos konwertuje tam czy cos. Bo ja jzu dodaje gotowe *.vob i chcialem tylko menu wyboru tych 2 filmow czyli zeby jeden zaczynal np. od VTS_01_1.VOB a drugi film VTS_02_1.VOB czy cos w tym stylu i w menu zrobic skok do tego drugiego filmu. A on mi cos konwertuje;/ to moje gg jesli ktos sie bawil tym programem 2948062

0
  • #14 05 Wrz 2006 23:57
    datatomek
    Poziom 26  

Dodaj audio do kompilacji zgodnie z tym jakie przyjmuje program.A konwertować musi i będzie.Taka to już struktura VOBa.Poza tym ten temat był już omawiany i pewnie wielokrotnie, więc poszukaj trochę.Jeśli nie dasz sobie rady, pisz.

0
  • #15 06 Wrz 2006 09:24
    ficon
    Poziom 13  

No tak tez robilem, ale przy "Fixing plików MPEG" po pewnym czasie wywala mi blad. Dlaczego...?? Dokladniej o tym bledzie napisalem dwie odpowiedzi wyzej...

0
  • #16 06 Wrz 2006 10:48
    datatomek
    Poziom 26  

Ok.Więc powiem tak:prawdę mówiąc nie korzystam z DVDStylera więc nie wiem jakie on ma wymagania,ale problem może leżeć nie tylko po stronie programu ale i także komputera.Głównie chodzi o ram.Jeśli jesteś pewien że jest jej wystarczająco (napisz ile masz), to następny problem może stwarzać program który nie radzi sobie z samą obróbką VOBa.Niektóre programy do autoringu tak mają.Chodzi o zawartość jaką mają w sobie,a konkretnie ścieżkę napisów.Najczęściej nie radzą sobie z VOBem jeśli zawarte są w nim napisy.Upewnij się czy czasem nie jest to film z napisami.A konkretniej to zapodaj do programu same gołe strumienie audio ,video,i napisy wyodrębnione z VOBa.Niestety operując na samym VOBie możesz mieć błędy.Na początek użyj jakiegoś programu do rozseparowywania streamów, np.VOBedit, lub VOBrator.Następnie dopiero te strumienie o rozszerzeniach m2v,i ac3,lub wav zaimportuj do programu.Jeśli masz nero o którym już pisałem możesz z niego skorzystać bo jest bardzo prosty.Sposobów wykonania gotowej struktury DVD włącznie z menu jest tak wiele jak i programów do tego, więc zacznij od najprostrzych i próbuj wielu aż dojdziesz do wprawy.Pobierz VOBedit:http://www.digital-digest.com/software/download.php?sid=165&ssid=0&did=1
    Otwórz VOBa za pomocą "Open", następnie użyj funkcji "demux", jeśli w jednym vobie jest jest jeden cały film zaznacz opcje "demux all audio stream" oraz "demux all video stream".Jeśli film składa się z wielu vobów, użyj funkcji demux ale oddzielnie audio, oddzielnie video z zaznaczoną opcją "demux complete title set", tak aby z tych kilku vobów wyodrębnił kompletny tytuł (czyli film). Jeśli strumieni audio w dvd jest więcej,zaznacz ID strumienia który Cię interesuje.Domyślnie przy jednym strumieniu ID zawsze jest 0x80.Tym sposobem uzyskasz jeden film w dwóch strumieniach o rozszerzeniu m2v dla filmu, i ac3,lub wav dla audio.Dopiero TE pliki możesz zapodać do programu w innym przypadku udławi się VOBem.Ściągnij równierz IFOedit do kontroli już gotowego DVD pod kątem np.poprawnej relokacji plików tak aby stacjonarne DVD dobrze czytało płytę, (funkcja Get VTS Sector).Program ten służy również do wielu innych rzeczy.Pobierz z ztąd:http://www.ifoedit.com/download.php
    Pobierz również program VOBrator, który w czytelny sposób pokarze co znajduje się w VOBie, ile ścieżek napisów, jakie ID mają, ile audio,i wiele innych.Programem tym można równierz robić wiele jak np.zamianę ID strumieni co jest czasem przydatne jak i również demux.
    Pobierz np stąd:http://download.chip.pl/download_53432.html
    Możesz pobrać również wersję próbną bardzo profesjonalnego programu do autoringu i tworzenia menu DVDEncore:http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1505&t=113
    Możesz również poczytać mój artykulik na temat tworzenia plansz menu:https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=529572&highlight=tworzenie+dvd+menu&sid=ebfc159ec80288a20c685dfbc9048e5c

0
  • #17 07 Wrz 2006 14:24
    ficon
    Poziom 13  

Witam dzieki za odpowiedz (a w sumie to za wypracowanie hehehe). A co do pytan: to mam 512MB DDR (a ile jest wymagane?)i ten vob nie ma napisow, audio jest tylko polski lektor.

0
  • #18 08 Wrz 2006 00:43
    datatomek
    Poziom 26  

Pamięci może być.Zrób tak jak napisałem a powinno pójść dobrze.

0
  • #19 14 Paź 2006 12:52
    ficon
    Poziom 13  

witam to znowu ja dlugo mnie nie bylo...problem opisyny wyzej jest oki ale troche za bardzo parcochlonny, za duzo konwertowania itp.
    Mam program DVDstyler, czy jest ktos moze to sie na nim zna wydaje sie prosty w obsludze. Robilem juz na nim menu glowne dodalem okladki np. 2 filmow i przyciski, tylko jak to teraz polaczyc w calosc? zeby mozan bylo nagrac? Jeszcze raz przypomne: czarne tlo, dwie okladki filmow z przycisakmi tytulow kilkam na tytul i otwiera mi sie film. Jesli ktos sie zna to prosze o pomoc.... juz kiedys w tym siedzauilem i nie moglem tego zrobic...sa inne programy ale wydaje mi sie ze sa trudniejsze w obsludze... chyba ze ktos wyjasnilby mi jak to zrobic np. w nerovision?

0
  • #20 14 Paź 2006 13:29
    datatomek
    Poziom 26  

nero vison masz po polsku czy angielsku?Ten program jest bardzo intuicyjny, dodajesz w nim przyciski, a przy każdym przycisku ustanawiasz link.Jeśli jest po polsku to już wogule bez problemu...

0
  • #21 15 Paź 2006 10:23
    ficon
    Poziom 13  

no wlasnie nie mam po polsku;/ jabys mial chwile np. dzis i mi pokazla jak raz zrobic jakies proste menu a pzoniej jzu sobie bede sam kombinowal... zosatwiam wiadomosc na gg... dzieki

0
  • #22 15 Paź 2006 11:08
    Ybor
    Poziom 14  

Kuba 883 myślę że jak dopiero zaczynasz zabawę w robienie dvd to na początek weź na warsztat Nero Vison 4 prosty przyjazny po sciągnięciu 35 mb szablonów do menu zawsze coś skomponujesz a jak pop ewnym czasie nie będzie to spełniało Twoich oczekiwań przerzuć się dopiero na profesjonalne programy tylko że to sporo kosztuje :P

0
  • #23 15 Paź 2006 13:58
    charm_spider
    Poziom 21  

Witam
    Ja też dołączę się do tematu....
    Czy w nero viosion można zrobić coś bardziej skomplikowanego? Tzn muszę zrobić płytę dvd ze zdjęciami, tzn zdjęcia mają być podzielone na kilka kategorii, najpierw krótkie intro (czy może być zrobione we flashu? Jeśli nie, to w czym to zrobić żeby było kompatybilne?) do tego podkład muzyczny itp, i jakieś intuicyjne menu, tzn żeby poradzili sobie z tym ludzie mniej obyci ze sprzętem...
    Wiem, że najprościej byłoby zainstalować program i sprawdzić, ale chwilowo nie mam dostępu do windowsa...

0
  • #24 15 Paź 2006 14:08
    Ybor
    Poziom 14  

charm spider tak Nero Vision 4 posiada takie możliwości, można robić sobie pokaz slajdów z menu i podkładem muzycznym są opcje do wyboru cd i dvd po zatym wiele funkcji do obróbki posiada cały pakiet Nero 7 Premium 7.2.3.2b PL kwestia tylko na co się zdecydujesz.

0