Dysk 2.5'' Toshiby, pracujący bez zająknięcia w Compaq Armadzie, włożony do innego komputera zachowuje się, jakby miał założony DriveLock - tak raportuje BIOS tego innego komutera. Ale gdyby to był prawdziwy DriveLock, to i w Armadzie dysk wymagałby hasła - nic takiego się nie dzieje, Armada uruchamia się bez hasła. Nie jest ustawiony ani Mater Password, alni Setup Password. W dodatku w Setupie Compaq'a w ogóle nie ma narzędzia do zakładania/zdejmowaia DriveLocka. Na Forach elektroda.pl przejrzałem wszystko, co znalazła wyszukiwarka pod hasłami "DriveLock", "Master Password", "hasło dysku", ale opisywane tam problemy są wyraźnie inne niż mój.