Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C - klakson

18 Lip 2006 12:48 12267 5
  • Poziom 16  
    Padł mi klakson. Sama syrena jest sprawna (sprawdzone przez podpięcie bezpośrednio pod zasilanie).

Z możliwych usterek pozostaje przekaźnik (nie słychać żadnego pstrykania przy bezpiecznikach przy próbie trąbienia) lub coś w kierownicy. Bezpiecznik jest sprawny.

Opis przekaźników jest tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=474970
    niestety nie ma tam przekaźnika od klaksonu (!?)

Kto ma pomysł gdzie siedzi (i który to jest) przekaźnik od klaksonu?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Na 99.99% padły wyłączniki w kierownicy!!!
    Baaaaaardzo częsta (wręcz nagminna) usterka.
    Wystarczy wyjąć i wyczyścić styki(szukaj dobrego fachowca bo trzeba zdemontować poduszkę-żeby nie narobić bałaganu)!!!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Wybiorę się do serwisu opla po prostu (jak są choćby takie jazdy z znalezieniem przekaźnika to już lepiej niech Ci co się znają robią) :)

Edit:
    Rzeczywiście - winne okazały się być przyciski w kierownicy. Wyczyszczone w ASO Opla Mikołajczak (nie mieli nowych).

Dzwięk okazuje się mam fatalny ale co tam ;)
  • Poziom 16  
    Dla potomnych jeszcze dodam, że przy wciskajaniu włączników na kierownicy bardzo wyraźnie słychać pstrykanie styków przekaźnika - stąd łatwo sprawdzić czy padły styki w kierownicy czy coś innego (teraz już to wiem po kolejnym problemie ale tym razem już z samym elementem ,,dzwiękowym'').
  • Poziom 10  
    Znaczy się jak mi nie działa sygnał dźwiękowy, a jak naciskam na kierownicy to słychać pstrykanie to co to może być. Bo nie zrozumiałem tego co tu pisze :)

arekm jaki był koszt usunięcia tej usterki w serwisie ??

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Pstrykanie spod maski - pstryka przekaźnik - styki w kierownicy masz dobre. Zazwyczaj oznacza to pad sygnału lub przewodów prowadzących do sygnału.

Sygnał siedzi sobie tuż za zderzakiem, po lewej stronie patrząc na przód auta. Dostęp niestety od spodu.