Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przesyłanie obrazu do TV. Karta graficzna Nvidia GeForce DDR.

krzysiek91 18 Jul 2006 20:29 2718 4
    krzysiek91
    Level 14  
    Nie mogę przesłać obrazu z komputera na TV.

Karta graficzna NVIDIA GeForce DDR, kabel to nie wiem(ma koncówke Eurozłącze-tak się to chyba nazywa i wejście pasujące do karty graficznej i karty dźwiękowej), ale jak podłączyłem do karty graficznej to się nie pokazało "dodawanie nowego sprzętu". Telewizor 14 calowy Daewoo z jednym eurozłączem i wejściem na antene. Nie mam do tego sterowników, ani
    programu. (Na jedenj stronie kalba jest końcówka eurozłącze i ma tylko 6 "ząbków", "pręcików")
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    zbyhol
    Level 18  
    1. Zainstaluj sterowniki do karty graficznej, najlepiej najnowsze, jakieś detonatory nVidii. Bez tego nie będziesz mial obsługi wyjścia tv.
    2. Podlączając kabelek tv do grafiki nie będziesz miał żadnego komunikatu o dodawaniu sprzętu.
    3. Do tego kabla nie ma żadnych sterowników.

A tak na marginesie to po co podłączać komputer do 14' tv?
  • Helpful post
    Qbuś
    Level 38  
    Zrób tak:podłącz wszystko razem,włącz telewizor i przełącz go z pilota na AV ,a cha najpierw ściągnij sobie sterowniki do karty (jeżeli nie masz takiego) z tąd: http://komputerswiat.pl/download/001-sterowniki_kartygraficzne_nvidia_detonator_71_xx.html zainstaluj je.Po instalacji powinieneś mieć wszystkie ustawienia karty jak w załączniku.Dalej chyba sobie poradzisz,detonator sam powinien wykryć telewizor,jeżeli nie to trzeba go zmusić klikając"wykryj urządzenia".jeżeli obraz będzie cz-b to
    trzeba zmienić w ustawieniach "format TV" na pal d lub doświadczalnie.Jak by coś nie działało to pisz na forum

:D :D
    sp5mbx
    Level 12  
    Szanowni Panowie,

często problem polega na tym - że karta "sprawdza" impedancję obciążenia po stronie TV - eurozłącze - ma być 75 Ohm, niektóre TV mają na wejściu kondensator - tak więc pomiar /lub dodanie rezystora/ pomiędzy GND EURO - 18, signal Video IN - 20

powinno załatwić sprawę.
    Ipsylon
    Level 14  
    Jeżeli masz sterowniki do karty poprawnie zainstalowane to wszystko konfigurujesz w panelu karty graficznej. Ja np. podłączam TV pod karte graficzna (GF4 MX440) kablem S-Video<=>Euro. Standardowo przełączam TV na AV i śmiga bez najmniejszych problemów. Nie konieczne jest nawet posiadanie zainstalowanych detonatorów ale wtedy trudno cokolwiek odczytać (Wszystko rozmazane) na TV - Da się jedynie oglądać filmy.