logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siesta M651 - czarny pionowy pasek po nagrzaniu ekranu, co sprawdzić?

segal1 19 Lip 2006 08:12 1274 3
REKLAMA
  • #1 2832790
    segal1
    Poziom 21  
    Posty: 623
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Trafiała mi się dziwna usterka w Sieście M651 .Wygłąda to tak ,że po nagrzaniu się OTVC po lewej stronie ekranu od dołu pojawia się czarny pionowy idący ku górze pasek . W zależnie od poziomu jaskrawości pasek zwiększa swoją wysokość lub odwrotnie.Sprawdziłem zasilanie wzm wizji i wszystkie kondesatory elektro przy aplikacji TDA 4680,i nic. Przejżałem posty związane ze Siesta ,ale nic podobnego nie znalazłem .Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 2832865
    zebro
    Poziom 23  
    Posty: 929
    Pomógł: 51
    Ocena: 139
    Witam,miałem podobne przypadki tylko dawno temu i nie w tym mopdelu TV, ale pamiętam że jeden przypadek to był kon.na płytce kin.w gałęzi S2, a drugi bardziej prawdopodobny dla twojego przypadku to niebieski kon. w kolektorze tran. linii, ale nie ten na ok.10 nF/1500V lecz ta pastylka niebieska ok.470pF/1500V. Sprubój-pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 2833337
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  
    Posty: 2957
    Pomógł: 278
    Ocena: 87
    Jesli nic nie pomoze to wymien eleki na +B.Tymczasem.
  • #4 2950014
    segal1
    Poziom 21  
    Posty: 623
    Pomógł: 1
    Ocena: 16
    Usterka usunieta .Wymieniłem trafopowielacz na inny typ ,obraz lekko sie rozszerzył w poziomie i nie był widoczny pas z którym walczyłem. Pas pozostał ,ale nie jest widoczny dla ogładającego. Klient odebrał OTVC. Temat zakończony.Dziękuje wszystkim za pomoc.
REKLAMA